3 boyutlu zemin kaplama kağıtları

20.12.2020
1.140
3 boyutlu zemin kaplama kağıtları

3 Boyutlu Zemin Kaplama Kağıtları

3 boyutlu zemin kaplama kağıtları, evlerinde ve ofislerinde estetiklik açısından güzellik yakalamak isteyenlerin tercih ettiği ve kullandığı bir malzemedir. Zemin kaplamalarında kullanılan bu ürün günümüzde oldukça çok tercih edilmektedir. Kullanıldığı alanlara güzel bir görüntü katması ve temizliğinin kolay olması tercih edilmelerinde etkin bir rol oynamaktadır.

Ofis ortamlarında ve evlerde, istenilen mekanlarda 3 boyutlu zemin kaplama kağıtları kullanılabilmektedir. Bu ürünlerle yapılan kaplamalar, alanlara şıklık ve derinlik kazandırmaktadır. Zemin kaplama kağıtları her zevke, her ortama göre farklı modellerde basılabilmektedir. Bu da kağıtlarda sınırsız bir seçenek sunmaktadır. Banyolarında kullanacak kişiler banyo tarzına uygun, salonlarında kullanacak kişiler salon tarzına uygun kaplama kağıtları bulabilmektedirler. Ürün çeşitliliği olması kullanılacak her alana uygun zemin kaplama kağıtları bulunması kullanımını yoğunlaştırmıştır.

Zemin kaplamalarında kullanılan kağıtların tercih edilme nedenlerinden bir diğeri ise uygun fiyatlarıdır. Cepleri yakmayan fiyatı ve fiyatına oranla ortamlara kattığı şık görüntü insanların sıkça kaplamalarda kullanmasına neden olmaktadır.

3 Boyutlu Zemin Kaplama Kağıtları Kullanım Alanları

Kaplamalar her alana uygulanabilmektedir. Bu özelliği ile de çokça tercih edilen ürün konumuna gelmiştir. Banyo zeminlerinde, salonlarda, ofislerde, mutfaklarda istenilen her alanda kaplama yapılması mümkündür.

Büyük mağazalarda ve alışveriş merkezlerinde de sıkça kullanımı gözlenmektedir. İnsanların dikkatini çeken, görenin hayranlık duyduğu çeşitli görüntülerde zemin kaplama kağıtları bu alanlarda sıkça görülmektedir. Özellikle de temizliğinin kolay olması bu merkezlerde tercih edilmesinde büyük rol oynamaktadır. Çizilmeme ve leke tutma özelliği zemin kaplama kağıtlarına olan ilgiliyi artıran özellikleridir.

3 Boyutlu Zemin Kaplama Kağıtları Uygulama Aşamaları

Kaplama yapılacak alanlar bazen hasarsız olsa da genelde hasarlı ve çatlak alanlarda alanı güzelleştirmek için yapılmaktadır. Hasar görmüş alanlar yapılan uygulama ile daha şık ve modern bir hava kazanmaktadır. Yaşam alanlarının güzelleştirilmesi için etkili bir çözüm olan zemin kaplama uygulaması, kaplama kağıtlarının çeşitliliği ile de göz doldurmaktadır.

Zemin kaplaması yapılacak alanlarda hasar var ise öncelikle bu alanların onarılması gerekmektedir. Hasarlı alanlarda oluşan çatlaklar epoksi malzemesi ile doldurularak onarılmaktadır. Bu işlemlerin usta kişiler tarafından yapılması sağlıklı sonuçlar alınabilmesi için önemlidir. Kaplama ustası, büyük bir titizlikle hazırlanan epoksi malzemesini çatlaklara doldurarak kaplama yapacak tüm alanı düzleştirmektedir.

Hasarları giderilen zeminin sağlam olması kaplamanın uzun soluklu olması için önemli bir etkendir. Düzgünlüğü ve sağlamlığı hakkında şüpheler olan zeminlere astar uygulanması etkili bir çözüm olmaktadır.

Zemin konusunda tüm hataların giderildiğinden emin olunduktan sonra zemin için seçilen resim veya tasarım getirilir. Zemin kaplaması için uygun kaplama kağıtlarına basılan bu görsel zemine yerleştirilir. Zemine yerleştirildikten sonra görselin düzgün ve ortalı olduğundan emin olunmalıdır. Çünkü üzerine uygulanacak olan epoksi uygulamasından sonra değiştirilmesi zor olacaktır. Görselin üzerine 3 boyutlu (3D) görüntüsü vermesi için 3D Crystal adlı malzeme uygulanmaktadır. Bu malzeme hem darbelere karşı dayanıklılık hem de şık bir görüntü sağlamaktadır. Uygulanan bu katman son aşamadır. Zemin kaplaması kağıtları bu aşamalar sonrasında estetik duruşları ile zeminlerde görüntülenebilmektedir.

3 Boyutlu Zemin Kaplama Kağıtları Fiyatları

Zemin kaplama kağıtlarında fiyatlar kullanılacak zeminin büyüklüğüne göre değişmektedir. Çünkü zemin kaplama işlemlerinde fiyatlar metre kare hesabı ile verilmektedir. Kaplama yapılacak alanın büyüklüğü artıkça fiyatlarda da artışlar olmaktadır.

Fiyatların belirlenmesinde bir diğer faktör ise kullanılan malzemenin kalitesidir. Her üründe olduğu gibi zemin kaplama kağıtlarında da kalite kalite ürün mevcuttur. Kaliteli kağıtlara yapılan görsel baskıları fiyatları etkilese de kalıcılık açısından sağlamdır. Özel istek görselli baskılarda da fiyatlar değişiklik göstermektedir. Daha detaylı bilgi için 3 boyutlu zemin kaplama sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
Hemen Ara
Yol Tarifi