3 boyutlu zemin kaplama malzemeleri

20.12.2020
947
3 boyutlu zemin kaplama malzemeleri

3 boyutlu zemin kaplama malzemeleri seçimindeki kalite her zaman çalışmanın başarısını arttıracak önemli bir etkendir. Bu malzemelerin üretimi yapısı, kullanışlılığı, fiyatın baştan sona zemin kaplama işleminde maliyete etki eder.

Zemin kaplama sistemlerinde seçilen malzemenin kalitesi; uygulama sonunda yüzeyin görünümünde şıklık yaratacaktır. Ev ve işyerlerinin mekan dekorasyonu için modern çizgilere ulaşabilmek son dönemlerde yapılan bu çalışmalar ile mümkündür. Özellikle büyük otellerde, restorantlarda, villalar ve hatta dairelerde sıklıkla kullanıldığı görülmektedir. Zeminlerde 3D modellerin kullanılması mekanlar için oldukça hareketli çalışmaları ortaya koymaktadır. Bunun en önemli sebebi yüzeyin evin kalan kısmı ile muhteşem bir ahenle bezenmiş olmasıdır. Her iç mimar, dekorasyon çalışması yapacağı alan için bir çizgi belirler. Burada dekorasyonun rengi, tasarım çizgisi (spor, klasik ve minimal tasarımlar) ve kullanılan eşyaların tamamı ile uyumlu bir yüzey rengi ile modeli seçilir.

3 boyutlu epoksi zemin kaplama, özel olarak hazırlanan yüksek çözünürlüklü bir görselin zemine yapıştırılıp, üzerinin özel bir solüsyon maddeyle kaplanmasıdır. Kullanılan malzemelerin kalitesiyle de doğru orantılı olarak çok dikkat çekici, canlı ve parlak bir zemine sahip olabilirsiniz. Kolay temizliği sayesinde, insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde kullanmak sorun olmayacaktır. Tüm dikkatleri üzerinize çekmek ve iyi bir prestij sahibi olmak için firmanızda mutlaka uygulamanız gereken bir yöntemdir.

3 Boyutlu Zemin Kaplama Malzemeleri Özel Yapısı

3 boyutlu zemin kaplama çeşitleri özellikle mekana estetik bir görünüm kazandırmak amacı ile kullanılmaktadır. Mekanda hareketli desenler ile canlılık ve ferahlık katmak amacı ile oldukça başarılı bir seçim olacaktır. Peki bu malzemelerin bu kadar çok tercih edilmesini sağlayan özellikleri nelerdir? Kısaca özelliklerine değinmek gerekirse şu şekilde bir sıralama yapmak gereklidir:

Öncelikli kullanıldığı mekanlar alışveriş merkezleri ile büyük mağazaardır. Son dönemlerde modern dairelerinde içerisinde bütünleyici dekorasyon ürünü olarak kullanılmaktadırlar.
3D tasarım ile istenilen deseni yüzeye geçirmek mümkündür. Bu sayede evinizde görmek istediğiniz en güzel manzaraya sahip olabilirsiniz.
Farklı tasarımı ile ilk etapta insanların oldukça dikkatini çeken bir çalışmadır. Bu özelliği ile özellikle satış odaklı mekanlarda müşteriyi kalıcı hale getirmek açısından mekanda etkiliyici rol oynar. Hafızada yer edilmesini sağlar.
Malzeme yapısı oldukça dayanıklıdır. Uzun yıllar boyu rahatlıkla ilk günki gibi kullanabilmeniz mümkündür.
3 Boyutlu zemin kaplama malzemeleri 5 katmandan oluşur. Bu katmanlar sayesinde uzun yıllar kaliteli ve dayanıklı kullanım sunar. Bu katmanlar ; beton yüzey, astar kısım, yüzey yapıştırıcısı, 3D görsel Zemin ve 3D crsytaldir.
Beton Yüzey: Epoksi malzeme döşemesi yapılmadan önce mutlaka yüzeye beton atılır ve dengeli bir yüzey oluşturulur.
Astar Alan: Astar beton ile epoksi arasında dayanıklılığı ve suya karşı direnci sağlamak adına kullanılır.
Yüzey Yapıştırıcısı: bir çeşit epoksi reçine olan bu katman yüzey kaplamanın ana hattını oluşturmaktadır. Uygulama esnasında oldukça dikkat ve profesyonellik gerektiren bu malzemenin renk seçimi kulanılacak görsele göre değişmektedir. Bazen şeffaf renk kullanılabildiği gibi bu yapıştırıcının bütün renkleri tek renk olarak da seçilebilmektedir.
3D Görsel Zemin: 3D boyutlu zemin kaplama malzemeleri içerisinde ana konuyu oluşturan malzeme görsel zemin malzemesidir. Yapıştırıcının üzerine ustalıkla yerleştirilmesi ve son etapta görselin mükemmelliği, buradaki işçliğin kalitesine bağlıdır. Kaliteli işçilik ile uygulanan 3D görsel zemin kaplama malzemeleri son etapta mükemmel bir manzara sunmaktadır.
3D Crsytal Alan : 3D crsytal alan tamamen görsel zemin malzemesini canlı ve parlak göstermeye yarayan kristal bir dokudan oluşmaktadır. Bu yüzey sayesinde mekanlarda büyük bir şıklık ortaya konulacaktır. Hatta 3 boyutlu zemin kaplama malzemeleri arasında görseli en çok ortaya çıkaran malzeme de budur.

3 Boyutlu Zemin Kaplama Malzemeleri Yapılarda Prestij Sunar

Teknolojik gelişmeler inşaat sektöründe de dekorasyon ve tasarımları dikkat çekici boyutlara çıkarttı. Tablolar, avizeler, duvar kaplamalarından sonra hemen her inşaatta, firmada ve ofislerde 3 boyutlu zemin kaplama malzemeleri ile uygulaması yapılır oldu. Özellikle firma logosunu zemine işlemek, şirketinizin konumunu ve gücünü yükseltecektir. Bu uygulama size, prestij ve insanları etkilemenin yolunu gösterecek. Sizinle görüşmeye gelen misafirlerinizde iyi bir izlenim bırakacağından dolayı görüşmeler daha olumlu geçecektir. 3 d Zemin Kaplama Kağıtları sipariş vermek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

3 Boyutlu Zemin Kaplama Malzemleri Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

3 boyutlu zemin kaplama sistemi toprak zemin hariç her türlü zemine uygulanabilir. Bu uygulamanın yapılabilmesi için zemin etüdünün çok dikkatli bir şekilde yapılması gerekiyor. Zeminde, yağ lekesi ya da herhangi bir sıvı, nem tarzında bir ıslaklık varsa uygulama sağlık olmaz. Bu sebeple zeminin iyice kuru ve en küçük bir yabancı madde bile olmaması için dikkatle temizlenmelidir.

Temizlenen yüzey üzerine alt zemin uygulaması yapılır. Alt zemin düz bir yapıda ve su yalıtımını sağlayan özellikte yapılmalıdır. Zemin yapılacak uygulamaya, tam hazır olması bakımından gerekirse epoksi solüsyon kullanılabilir.

Zeminin hazır ve düzgün olduğundan emin isek uygulama yapılacak görsele karar verilir. Seçilecek görsel, büyük bir alanda uygulanacağı için yüksek çözünürlüğe sahip olması gerekir. Eğer hazır şekillerden değil de özel bir görsel yapılmasını isterseniz bilgisayar uygulamaları ile tercihleriniz doğrultusunda yapılır ve baskıya verilir.

 

Tüm bu adımlar, sürecin temelini oluşturan aşamalardı. Bundan sonra ise işin en zor kısmı olan, görselin zemine uygulanmasıdır. Uygulamayı yapacak firmanın profesyonelliği ve kalitesi tam da bu noktada ortaya çıkıyor. Çok dikkatli bir çalışma ile görselin zeminle teması sağlanır. Zemin ile görsel arasında hava kabarcığı kalmaması çok önemlidir. Kalitesiz ve dikkatsiz yapılan epoksi zeminde kalabilecek bir boşluk, ilerde büyür ve formu bozularak çatlamasına sebep olur.

Görselin zemine uygulanmasından sonra temizlenip üst zemin uygulamasına geçilir. Üst kısım için m² ‘ye 3 kilogram solüsyon dökülerek kurumaya bırakılır. 3 boyutlu epoksi zemin kaplama malzemeleri döşemesi işlemi bu şekilde bitirilirmiş olur. Burada zeminin sağlam ve uzun süreli dayanması için mutlaka özel üretilen epoksi esaslı solüsyon kullanıldığından emin olun. Diğer ucuz ürün olan şeffaf epoksi ürününün malzemeleri sadece yapıştırıcı ve dolgu malzemelerle dolu olduğu için çok çabuk yıpranmaktadır.

3 Boyutlu Zemin Kaplama Malzemeleri Sağlıklı mı?

Halk arasında yaygın olan bir inanış, 3 boyutlu zemin kaplama esnasında kullanılan malzemelerin zararlı olduğuna yöneliktir. Yukarıda da belirtildiği gibi, eğer kurumsal bir firmadan bu işi yaptırıyorsanız onların kullandığı malzemeler ar-ge çalışmaları sonucunda sağlığa zararlı olmadığına dair onaylı belge almışlardır. 3 boyutlu zemin kaplama malzemeleri anti-bakteriyel olarak üretilmektedir. Böylece 3 boyutlu epoksi zemin kaplama uygulaması okullarda da gönül rahatlığıyla yaptırılabilir. Spor alanlarında da kullanılan bu kaplama toz tutmama özelliği ve kaymayan bir yapıya sahip olduğu için bu alanda da sıklıkla tercih edilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
Hemen Ara
Yol Tarifi