Desenli Zemin Kaplama

25.06.2019
522
Desenli Zemin Kaplama

Desenli zemin kaplama işlemleri epoksi zemin ile uygulanabilen bir türdür. Epoksi boya günümüzde mutfak dolap arasındaki duvarlarda,mutfak dolaplarında, konut ve iş yerlerinde zeminlerde, banyolarda kullanılmaktadır. Çok tercih edilen bir zemin kaplama türü olmasının en önemli sebepleri arasında dayanıklılığı, suya ve darbelere karşı direnci dikkat çekmektedir. Bu özelliklerinin yanında modern tasarımlarda kullanılmasının sebeplerinin başında sahip olduğu renk ve desenler yer almaktadır.

 

Oldukça fazla renk skalası ve desen çeşitleri sebebi ile mimarların da ilgi odağıdır. Evlerden ofislere, restaurantlardan büyük-küçük ölçekli işletmelere varana kadar hepsinin dekorasyonunda oldukça modern bir ivme kazandırmaktadır.

 

Özellikle 3D zemin kaplama modelleri yaşam alanlarına çok canlı ve doğal bir hava katmaktadır. Salonlarınızda, mutfaklarınızda,banyolarınızda ya da ofislerinizde ister doğanın bir parçasını,ister minimal tasarımları,ister çizgisel yansımaları sergileyebilirsiniz. Tamamen zevkinize uygun seçimlerle misafirlerinizi hayran bırakabilirsiniz.

epoksi zemin fiyatları

Desenli zemin kaplama ürünleri, zeminlerin fazla kirlenen alanlar olması sebebi ile büyük bir kolaylık sağlamaktadırlar. Şöyle ki, çabuk kirlenme özelliğine sahip zeminler devamlı surette temizlik ister ve suya dayanıklılık konusunda performansının çok iyi olması gerekmektedir. Suya dayanıklılık konusunda epoksi zemin kaplamalar alanının en iyidir. Oldukça kolay temizlenebilme özelliği sayesinde en çok tercih edilen üründür. Bununla beraber epoksi boyanın renklendirilmesi ve desen verilmesi kullanım alanlarını daha lüks çizgiye taşımıştır.

Bu ürünler mekanlara derinlik ve canlılık katmak konusunda neredeyse rakipsizdir. Alanın büyüklük ve genişliğine göre uygulanabilir ve rahatça kullanılabilmektedir.

Uygulama ve malzeme açısından malyeti oldukça düşüktür. Bu nedenle her bütçeye uygundur. Desenli zemin kaplamalar hayalinizdeki manzarayı ya da uzun süre gitmeyi istediği tatilin doğasını, en sevdiği hayvanları evine taşıyabilir. Evinin ya da işyerinin her alanında istediği manzaraya ya da desene sahip olabilmektedir. Mekana derinlik katarak harika bir manzaraya sahip olacaktır. Bu alanda inanılmaz bir teknoloji kullanılmaktadır. Kattığı derinliğin yanı sıra evinizde huzura açılan bir kapı olacaktır. Çocuklarınıza ait alanlarda özel tasarımlara gerek olmadan desenli zemin kaplamaları sayesinde çocuklarınızın da hayal gücüne hitap edebilirsiniz.

Desenli zemin kaplamaları oldukça dayanıklı ve kaliteli malzemeden üretilmiştir. Zeminler her zaman yaşam alanlarında en fazla kirlenen ve deforme olan alanlardır. Bu sebeple kullanılan malzemenin uzun yıllar boyu kullanılacak olması ve kiri tozu yüüzeyde belli etmeyecek olması oldukça büyük avantaj sağlayacaktır. Örneğin fayans zemşnlerde olduğu gibi derz araları kirlendi, temizledik ama hala kötü görünüyor gibi bir derdiniz olmayacaktır. Yüzey her zaman parlak, her zaman temiz, her zaman hijyenik olacaktır.

 

Özellikle kalabalık ve insan trafiği çok olan alanlarda şık bir tasarıma sahip olmak için oldukça başarılı bir çalışmadır. Desenli zemin kaplamalar kolay temizlenebilme özellikleri sayesinde antibakteriyeldir. Uygulandıkları alanlarda ferah bir ortam yaratmaktadırlar. ısı ya da nem sebebi ile desenlerin bozulması söz konusu değildir. Temizliği esnasında sadece su kullanılması yeterlidir. Bununla beraber basit yüzey temizleyiciler ile de temizlik yapılabilir. Zemin döşemesi harika derecede parlayacaktır ve oldukça temiz görünecektir. Görüldüğü gibi temizlik ve bakımı açısından da çok yüksek maliyet gerektiren malzemelere ihtiyaç yoktur. Aşınma ve darbelere karşı dirençli ve dayanıklıdır. Bu sayede desenin zarar görmesi gibi bir durum ortaya çıkmaz.

Desenli zemin kaplama işlemi işçilik maliyeti açısından da çok iyi bir avantajdır. Ancak burada bilinmesi gereken en önemli husus, işçilik kalitesidir. Işçilik kalitesi iyi olmadığı takdirde istenilen desen başarılı şekilde ortaya çıkmayabilir, uygulamada delik kalması sonucu su kaçırma olabilir ve zemin kaplaması kabararak zarar görebilir. Bu noktalarda iyi bir seçim yapıldıktan sonra iyi bir işçilik ile çok başarılı sonuçlar elde edilerek uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Hemen Ara
Yol Tarifi