Epoksi Boya Özelliği

31.08.2016
8.913
Epoksi Boya Özelliği

Zemin kaplamada önemli bir yere sahip olan Epoksi boya, kullanım alanları bakımından farklı özellikleri taşır. Bu anlamda epoksi boya özellikleri, genel anlamı ile çeşitli kimyasal özellikleri bulunan bir üründür. Aynı zamanda hijyen koşulları konusunda yeterli bir bağlayıcılığı vardır. Uygulama süresi bakımından koşulları yeterli ölçütler olarak karşımıza çıkar. İşletmelere özel olan belirli koşullar ile karşımıza çıkacaktır. Bu ürünlerin kullanıldığı alanlarda kaymazlık belirtisi son derece yüksektedir. Aynı zamanda yüksek sıcaklık etkisinin olması da izolasyon belirtisi olarak karşımıza çıkar. Epoksi boyalar genellikle solventli veya solventsiz olarak karşımıza çıkar.

Epoksi boya özellikleri arasında en önemli özellik ise estetik bir duruş yaratmasıdır. Bu nedenle rahatlıkla kullanılabilir. Kolay temizlenen bu ürünün agrega ilavesi ile kaymama durumunun yaratılması ise birçok alanda yararlılık sağlar. Dekoratif olarak geniş bir renk noktası yaratır. Aynı zamanda tüm kimyasal olan maddelere karşı önemli bir koruma sağlar. Sürtünmeye ve aşınmaya yönelik olan dayanıklı zemin oluşumları ile karşımıza çıkacaktır. Yağ ve tüm kimyasal olan maddelere karşı geçirmezlik özelliği vardır.

Epoksi boya türü içeriği ve bileşenleri ile farklı alanlarda değerlendirilir. Sıvı bir üretim alanında bu zemin kaplamanın kullanılması birçok kurtarıcı etki yaratacaktır. Bunların başında ise akan bir sıvının zeminden rahatlıkla çıkarılabilir olmasıdır. Epoksi boya özellikleri silindiği zaman kolaylıkla oluşturulması beklenen bu ürünler ise yağ ve kimyasallara karşı belirleyici bir direnç oluşturur.

Hemen Ara
Yol Tarifi