Epoksi Boya Uygulaması

15.06.2022
468
Epoksi Boya Uygulaması

Epoksi Boya Uygulaması

Epoksi boya uygulaması farklı alanlarda harikalar yaratmada üst sırada! Eşsiz bir dekorasyona sahip olmak isteyenlerin tercihi yine epoksi boya!

Epoksi dayanıklı olması ve farklı alanlarda kullanılması ile öne çıkan bir yapı malzemesidir. Dekorasyonlarda da sıklıkla tercih edilmesi bu malzemeyi popüler bir hale getirmektedir.

Pratik uygulanışı ve uzun süre dayanıklı olması epoksiyi cazip kılmaktadır. Doğru uygulanması ile epoxy boya uygulaması eşsiz bir tasarıma sahip olunmasını sağlamaktadır. Uygun fiyatı ile farklı bütçelere uyum sağlamaktadır.

Evde, ofislerde, AVM’lerde de sıklıkla karşılaşılan bu yapı malzemesi kaliteli yapısı ile bilinmektedir. Yapım ve onarım işlemlerinde de kullanılan epoksi her geçen gün daha yaygın bir hale gelmektedir.

BRS Epoksi kaliteli yapı malzemesi ve uzman ekibi ile etkin bir hizmet sunmaktadır. Farklı mekanlarda ve alanlarda epoksi boya işlemini tamamlayan Eposoft Epoksi sektörün önde gelen firmalarından birisidir.

Epoksi Boya Özellikleri

Epoksi boya uygulama fiyat ve performans açısından iyi tercihlerden birisidir. Son yıllarda yaygın biçimde kullanımı ise bu yöntemi popüler bir hale getirmektedir.

Epoksi boya geniş bir kullanım alanına sahiptir. Barındırdığı nitelikleri ise bu tercihi avantajlı bir hale getirmektedir.

 • Epoksi boyanın kimyasal ve fiziksel olarak dayanıklıdır.
 • Olası paslanma, aşınma, küflenme vb durumlarına karşı dirençli bir yapıya sahiptir. Bu özelliği epoksi boyayı iskelelerde, su araçlarında ve suya yakın yerlerde kullanım için yatkın bir hale getirmektedir.
 • Uygulama yapılan yüzey kirlenmediği gibi leke tutmayan bir özelliğe sahiptir. Böylece ilgili bölgelerin temizliği de oldukça kolay olmaktadır.
 • Antibakteriyel nitelik taşıması mikroorganizmaların oluşumunu engellemektedir.
 • Epoksi boya fiyatları ve kolay uygulanabilirliği ile zamandan ve maliyetten tasarruf edilmesini sağlamaktadır.

BRS Epoksi de boya uygulaması işlemlerinde tercih ettiği epoksi ile eşsiz işler ortaya koymaktadır. Değişken alanlara ustalıkla uygulanan epoksi boya uzun yıllar şıklığını korumaktadır.

Epoksi Boya Nerelerde Kullanılır?

Epoksi boya uygulaması kaliteli içeriği ve uzun yıllar dayanan yapısı ile avantajlı bir yapı malzemesidir. Bu nedenle de çeşitli alanlarda kullanım için iyi bir seçenek olmaktadır.

Kimyasal bir reçine olan epoksi boya nedir sorusunun yanında bu boyanın hangi alanlarda kullanılabildiği de merak edilmektedir. Oldukça dayanıklı olan epoksi boya yeni tasarımlarda ve onarım işlemlerinde de tercih edilmektedir.

Dekorasyonun önemli malzemesinden olmayı başaran epoksi boya;

 • Evlerin zemininin kaplanmasında,
 • Ofislerin zemin kaplama işlemlerinde,
 • Endüstriyel zemin kaplamalarında,
 • Otoparkların zeminlerinin kaplanmasında,
 • Laboratuvarların zeminlerinin kaplanmasında
 • Dekorasyon malzemelerinin ve eşyalarının tasarımında (masa, mutfak tezgahı, banyo ünitesi vb.) sıklıkla kullanılmaktadır.

Epoksi Boya İle Fayans Boyama

Epoksi boya uygulama alanları değişen ihtiyaçlar doğrultusunda genişlemektedir. Son dönemde popülerleşen epoksi kullanımı fayanslar üzerinde de harikalar yaratmaktadır.

Epoksinin ıslak zeminde de etkin sonuç vermesi fayanslar için kullanımına ortam hazırlamaktadır. Dolayısıyla epoksi zemin ve duvar fayansları üzerinde de işlevsel olmaktadır.

Banyo, mutfak gibi alanlar başta olmak üzere çeşitli mekanlarda fayans tercih edilmektedir. Bu küçük alanların dışında hamam, sauna, havuz gibi mekanlarda da fayans tercih edilmektedir. Epoxy boya uygulaması ise bu ortamlarda kullanımı yapılan fayansların direncini artırmaktadır.

Epoksi yardımı ile boyanan fayanslar kolay temizlenebilir yapıya sahip olmaktadır. Şık bir izlenim sunmanın yanı sıra uzun süre kullanıma uygun bir hale gelmektedir. Fayans üzerine kullanılan epoksi boya sayesinde ekonomik bir dekorasyon tamamlanmaktadır.

Epoksi boya uygulaması işlem sırasında hatayı kabul etmeyen bir işlemdir.  BRS Epoksi ise konusunda uzman ekibi ile bu işi üstlenmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
Hemen Ara
Yol Tarifi