Epoksi Zemin Kaplama Teknik Şartnamesi

01.09.2016
3.352
Epoksi Zemin Kaplama Teknik Şartnamesi

Epoksi zemin kaplama teknik şartnamesi, işlemlerin ne şekilde gerçekleşmesi gerektiğini anlatan ve kullanmak isteyenlere konunun detayının verildiği bir şartnamedir. Konuyu özümsedikten sonra kabul etmek daha kolaydır insanlar için. Şartnamede yer alan uygulama sırası ile şu şekilde yapılacaktır. Bu şartnamede belirtilen ilk aşama zemin hazırlığının yapılmasıdır.

      Epoksi zemin kaplama teknik şartnamesi ile belirtilen kaplama yapılacak zemin üzerinde bulunan yıpranmış ve tutunmasını kaybetmiş özellikteki beton parçaları tamamen temizlenerek yüzey şerbet tabakasından ayrılır ve pürüzlendirme işlemi gerçekleştirilen yüzeyde elmas uçlu bileyleme makinesi temizliği yapılır. Sonrasında ortaya çıkan her türlü toz, kir parçacıkları kaldırılmalı aksi taktirde zemin istenilen düzeyde olmaz. İkinci işlem tamirat aşamasıdır. Yılların verdiği yıpranmadan oluşan çatlaklar ve çukurlar epoksi astar uygulaması ile kapatılarak düz bir zemin elde edilmeye çalışılan bu kısımda pürüzsüz düz yüzeyler elde edilir.

       Epoksi zemin kaplama teknik şartnamesi ile belirtilen diğer unsur hareket edebilecek bir mekan siz konusu ise bu alanlar cam elyaf ile birleştirilerek sağlamlaştırılmalıdır. Epoksi astar kat uygulaması ile devam edilen kısımda ise astar tek kat olarak rulo fırça yardımı ile yüzeye yedirilir. Bu sayede tüm boşluklar kapanmış olup diğer işlem son kat uygulamaya geçilebilir. Bu aşamada da epoksi istenilen renk ve desenler ile bütünleştirerek taraklı mala yardımı ile yüzeye yayılarak gerçekleştirilir. Oluşan hava kabarcıkları da varsa bunlar da kirpi rulo vasıtasıyla temizlenir.

Hemen Ara
Yol Tarifi