Gerflor Pvc Zemin Kaplama

20.12.2020
649
Gerflor Pvc Zemin Kaplama

Gerfloor esnek pvc zemin kaplamaları iç mekan zemilerinde kullanılan yapısı gereği darbelere karşı dirençli üzerindeki pür desen sayesinde leke ve kir tutmayan kimyasal temizleme maddelerinden etkilenmeyen uygulandıktan sonra hemen kullanılan bir zemin döşeme ürünüdür.

Gerflor pvc zemine komple yapıştırılarak kullanılan yapıştırmada kullanılan malzemenin gerflor pvc ye uygun olması sıradan kullanlan yapıştırıcıların sağlıklı sonuçlar vermiyeceğin den yapıitırıcı seçerken dikkat edilmesi gerekmekte olup zemine uygulanmadan önce ise zemin etüdünün düzgün yapılması gerekirse zemine tesviye şapı atılması gerektiğini unutmamak lazımdır. Heterojen ve homojen serilerine sahip olan bu ürün uygulandıktan sonra ek yerleri sıak kaynak ile kaynaklanmalıdır sizlere aşşağıda uygulama esaslarını anlatmaya çalışıcam.

Gerflor pvc zemin kaplama yapılacak alanın etüdü yapılmalı inşaat betonu yada helikopter gezdirilmiş beton bu pvc kaplama için uygun değildir. 2mm kalınlıkta olmasından dolayı zemindeki tüm dalgalanma ve ondilsyonları üzerine vereceğinden tesviye şapı atılması gerekmekte dir. Peki şap atılmayan alanlara uygulama yapılırsa ne olur ilk önce bu kaplama zemine komple yapıştırılması gerektiğinden bozuk alanlara komple yapıştırıcı çekilemez buda ürünün çok çabuk eforme olmasını sağlamakta bir diğeri ise zeminde istenilen yani malzemenin görüntüsünü tam alamıya bilirsiniz, tesviye şapı çok etkili ve uygulamaya başlamadan önce en önemli kaplama öncesi hazırlığıdır.

Tesviye şapı uygulamsını yaptıktan sonra malzemenin en ve boy ölçülerini ölçüp malzemeyi kesip zemine alıştırmak gerekmekte zemine alıştırılan mazemenin altına taraklı ıspatula yardımı ile yapıştırıcı çekilmeli ve yapıştırıcı hazır kurumaya yaklaşınca kapanmalı ve ütü işlemi yapılmalı ve üzerinde hava kabarcığı kalmıycak şekilde ütüsü ypılmalı ve uzun kenarlar tıraşlanmalı döşeme işlemi yapıldıkta sonra ek yerlerinin derzleri açılarak kaynak atılır ve uygulama tamamlanır. Size düz döşeme olarak anlattığımız uygulama istenilirse duvar diplerine kep yastık uygulanıp dönüşlü olarkda uygulanır dönüş dediğimiz uygulama süpügelik gibi de düşüne bilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
Hemen Ara
Yol Tarifi