Hastane Zemin Kaplamaları

18.09.2016
4.832
Hastane Zemin Kaplamaları

PVC ve EPOKSİ zemin kaplamlar günümüzde oldukça popülerdir. Bunun sebebi pek çok avantajlarının bulunmasıdır. En önemli avantajı anti bakteriyel olmasıdır. Anti bakteriyel olması sebebiyle üzerinde hiçbir canlı organizma yaşayamaz ya da üreyemez. Bu durum PVC ve EPOKSİ zemin kaplamaların hijyenik olmasını sağlar. Bu sebeple hastane zemin kaplamaları olarak kullanılmaktadır. Bunun dışında temizlik ve hijyenin ön planda olduğu okul kreş yemekhane gibi yerlerde de kullanılmaktadır. Bir diğer özelliği ise anti statik olmasıdır. Durgun elektrik insan vücudunda dahi bulunmaktadır. Bazı elektrikle çalışan hassas cihazlar bu statik elektrikten etkilenmektedir. Fabrika laboratuvar gibi elektrikli cihazların çok fazla bulunduğu yerlerde PVC ve EPOKSİ zemin kaplamalar tercih edilmektedir.

PVC ve EPOKSİ zemin kaplamaların temizliği de oldukça kolaydır. Temizlikle uzun saatler boyunca uğraşmak zorunda kalmazsınız. PVC ve Epoksi zemin kaplamaların renk ve desen skalası da oldukça geniştir. Böylece yaptırmak istediğiniz yerlere uygun renk ve desenleri kolaylıkla seçebilirsiniz. PVC ve Epoksi zemin kaplamalar heterojen zemin kaplama ve homojen zemin kaplama olarak ikiye ayrılır. Heterojen zemin kaplama cila gerektirmez. Katmanalar halinde bulunur. Kalınlığı yaklaşık 2mm civarındadır. Homojen zemin kaplamalar her yerinde aynı özelliği gösterir. Aşınma dayanımı oldukça iyidir. İnsan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde kullanılır. Bu sebeple hastane zemin kaplamaları olarak tercih edilmektedir.

Hastane zemin kaplamaları temizliğinin de kolay olması gerekmektedir. Tüm bu olumlu özelliklerinden dolayı PVC ve EPOKSİ zemin kaplamalar hastanelerde tercih edilmektedir.

Hemen Ara
Yol Tarifi