Fiyat Teklif Formunu Görmek için Tıklayınız.

Laminat Parke

Evlerin şıklığına ve dekorasyon modellerine son dokunuş yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir kaplama türüdür laminat parkeler. Tüketici kitlenin çok kullanmasındaki sebep kışın soğuklara karşı oldukça sıcak tutmasıdır. Diğer kaplama türlerinin çoğunda bu özellik biraz arka planda kalmıştır. Laminant parkeler bir ağacın yerde göründüğü en güzel dokunuştur. Ağacın belli aşamalardan geçmesiyle ve preslenmesiyle oluşan bu parke türü aynı zamanda da oldukça uygun fiyat aralığına sahiptir.

Evlerde her odaya rahatlıkla uygulanabilen laminant parkeler, son dönemde mutfaklara da uygulanmaya başlanmıştır. Daha önceleri mutfaklarda kullanılmayıp onun yerine fayans tercih ediliyordu. Ancak sıcak tutması sebebiyle her mutfakta kullanılabilir hale gelmiştir. Genelde klasik model sevenlerin tercih ettiği laminat parkeler önceleri koyu renklerde uygulanmaktayken, şimdilerde bir sürü renk kartelasıyla karşımıza çıkmıştır.

Döşeme sırasında da pratiklik sağlanmış, çivi ile çakılan modellerin yerini montalı hemen uygulanabilen modeller almıştır. Ortamın durumuna göre istenilen ölçü ve ebatlarda uygulanabilmektedir. Eskiyi ananlar için eskitme görünümlü laminat parkeler üretilmiştir. Temizlik imkanı kolaydır. Çok sert ve ağır darbelere maruz kalmazsa kolay kolay çizilme ya da ezilme göstermez. Yıpranma payı azdır. Su geçirmez oluşu tercih sebebidir ancak çok fazla suya maruz kalması durumunda biraz şişme yapabilir. Bu durumda şişen taraf başka bir parçayla değiştirilebilir.  Yüzeyde yıpranma yaşandığı durumlarda hafif bir cila yeterli olacaktır.

Hemen Ara