Mermer cilalama

31.08.2017
2.742
Mermer cilalama

“Lehçe” teriminin taş endüstrisinde çok az farklı anlamları olduğu için mermer parlatma konusu ile ilgili karışıklığın olması şaşırtıcı değildir .

Çoğu zaman , “lehçe”, “cilalanmış” veya “cilalama” ile mermer, traverten, kireç taşı, granit veya herhangi bir doğal taş üzerinde “bitirme” türüne atıfta bulunur.Doğal taş , alıcı tarafından arzulanan bilgiye göre çeşitli yüzey türleri, stilleri veya görünümleri ile bitirilebilir .

“Cilalı” bir bitirme , mermer ve granit tezgahlarda yaygın olarak görülen en derin renk doygunluğu ile parlak, yüksek parlaklıkta bitiş çeşididir.

Parlak / parlak bir cila çok yaygın olduğundan, birçok insan tüm mermerlerin cilalanmış ya da parlak olması gerektiği görüşündedir.

Bununla birlikte, yukarıda belirtildiği gibi, mermer (veya neredeyse herhangi bir taşın) bir takım farklı bitiş tipleri olabilir.

Bir “honlanmış” finiş saten pürüzsüzdür, ancak yansıtıcı veya parlak değildir ve renkler daha sessizdir. Genellikle bir “mat” kaplama olarak anılır.

Diğer yüzey kaplamaları şunları içerir: yuvarlandı, alevlendi, eskitildi, fırçalanmış, dövülmüş ve daha fazlası. Bunların her biri farklı bir görünüme sahip, ancak hepsi yansıtıcı değildir. Parlak, parlak yüzey sadece “cilalı” bir yüzeyle kaplanır.

Mermer zeminlerin bakımı daha kolay olduğu için honlanmış bir bitiş olması çok yaygındır . Ve renkler bir tarza kadar tamamlanmış olsa da, pek çok taş rengi ve deseni honlanmış bir finişle daha caziptir.

Parlak cilalı bir zemin, ayak trafiğiyle zemin etrafında donuk yollar oluşturacak şekilde yıpranacaktır. Ayrıca, cilalanmış bir zeminde toz ve kir çok daha kolay görülür.

 

Hemen Ara
Yol Tarifi