Ofis Zemin Kaplama Malzemeleri

26.11.2016
4.202
Ofis Zemin Kaplama Malzemeleri

Ofislerde yer, mekan ve malzeme seçimleri yapılan işe göre değişiklik göstermektedir. Müşterilerle ne kadar irtibatta olunacağına göre de değişir. Biz burada her iki duruma göre de değerlendirme yapalım. Müşterilerle haşir neşjr olunacaksa, ortamın daha hoş renkler ve dekorlarla dizayn edilmesi müşterilerin daha çok ilgisini çekmektedir. Ortamda, zeminde kullanılan sıcak renklerin ürün satışlarını ve anlaşmalarını doğrudan etkilediği gözlenmiştir. Ofis zemin kaplama malzemeleri bu tercihe göre yapılması olumlu sonuçları da doğuracaktır.

Zemin kaplamaları seçilirken, eğer ofiste elektronik aletler çok olacaksa,  olumsuz elektriği kendi içine çeken anti statik döşemelerin kullanılması son derece faydalı olacaktır. Bir diğer husus da zemine pürüzsüz bir şekilde döşeme yapılması, yüzeylerin dikkat çekecek oranda pütürlü olmamasıdır. Kaygan zemin olmaması da diğer dikkat edilecek husustur. Ofis zemin kaplama malzemeleri seçilirken, ahşap, vinil, laminant, beton, karo gibi malzemeler kullanılabilir. Farklı malzeme seçeneği ile tarzınızı daha kolay oluşturabileceksiniz.

Malzeme seçimleri yapılırken kaliteli olması tercih edilmelidir. Kullanılan malzemelerin kalite oranı ortamın havasını biranda değiştirecektir. Seçilen malzemelerin leke tutmayan kaplama olması da önemlidir. Kokusuz olmalıdır. Ofis zemin kaplama malzemeleri seçilirken ortam küçükse büyük gösterecek kaplama kullanılması avantaj sağlayacaktır. Böylece mekan daha ferah bir görünüme ulaşmış olacaktır. Renklerin konuştuğu dünyada, ön plana çıkmak artık çok daha kolay olmaya başlamıştır.

Hemen Ara
Yol Tarifi