Pvc Zemin Kaplama Malzemeleri

08.05.2018
866
Pvc Zemin Kaplama Malzemeleri

Çeşitli mekanlarda kullanım uygunluğu bulunan pvc zemin kaplama malzemeleri farklı oranlarda ve gerekliliklerde olabilmektedir. Firmamız tarafından sunulan hizmetlerden olan pvc işlemlerimizde geniş yelpazeli renk ve desen imkanlarının yanı sıra farklı alanlar için uygun malzeme kullanımları da yer almaktadır. Asbest lifleri başta olmak üzere dolgu maddeleri ve renklendiricilerle karışımdan geçerek elde edilen PVC su ve yağ emme özellikleri bakımından düşük olmakla birlikte bazı modellerinde yükseltilebilir özellikler içermektedir. Bundan dolayı ev veya ofislerin banyolarında dahi pvc zemin kaplama yapabilme olanağımız mevcuttur. Bununla birlikte elektrik ve ses yalıtkanlığı yüksek olan bileşimin aşınma ve yanma durumlarına karşı da yüksek dayanıklılık içermesi de özellikle büyük kurumlar için vazgeçilmez olmasını beraberinde getirmektedir.

Homojen kaplamalar özelinde PVC oranlar çok daha düşük olurken çok tabakadan oluşan dolgu malzemeleri kullanılmaktadır. İki veya üç tabakadan oluşmasıyla çok daha iyi bir seçim yapılırken aynı zamanda kullanım durumuna karşı da bakım maliyetleri azaltılmaktadır. Sert veya esnek olabilecek PVC karılarının yanı sıra rulo halinde de kullanımını sağlamaktayız. Bununla birlikte deneyimli ekiplerimiz tarafından yapılan işlemlerde AB standartlarına sahip malzeme kullanımı olmaktadır. Bununla birlikte pvc zemin kaplama malzemeleri çeşitli tabakalı maddeler ve yapıştırıcılardan oluşurken zeminin düzlenmesi içinde farklı ürün kullanımları söz konusu olmaktadır.

İşlemlerin sorunsuz olması için mutlaka zeminin tüm etkilerden uzak bir hale getirilmesi gerekmektedir. Bunun için tümsekli alanların törpülenmesi yapılırken ekiplerimiz tarafından çukurlu bölümlerde doldurulmaktadır. Sonrasında ölçülere uygun kesim işlemiyle birlikte kaplamanın altlığa yapıştırılması içinde lateks kauçuk dispersiyonlu sentetik reçine türlerinde bir zamk kullanımı büyük öneme sahiptir. Çok kolay bir şekilde uygulanmasının dışında yanıcı özelliğe sahip olan bu yapıştırıcı alkali rutubet durumlarına karşı da yüksek dayanıklılık içermektedir. Mekânın sıcaklık ve nem koşullarına uygun olabilmesinin ardından yapılan uygulamalarla birlikte süpürgelik ve köşe bölümleri düzenlenirken işlemlerimizi de tamamlamaktayız. Pvc zemin kaplama malzemeleri yeterli oranda ve gerekli bölümler için kullanılarak zemine herhangi bir yapıştırıcının gelmemesine de özen göstermekteyiz. Firmamızla irtibat kurarak ortaya konulan tüm aşamalar hakkında bilgi alabilir, çeşitli özelliklere sahip zemin kaplamaların uygunluğu ve işleyişi konusunda fikir sahibi olarak hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi