Pvc Zemin Kaplama

20.12.2020
1.018
Pvc Zemin Kaplama

Zemin kaplamalar günümüzde çokça tercih edilmektedir. PVC zemin kaplama da son zamanlarda oldukça popülerdir. Bunun pek çok sebebi vardır. PVC zemin kaplamalar anti bakteriyeldir. Bu sebeple zemin üzerinde hiçbir canlı organizma yaşayamaz ya da çoğalamaz. Bu da PVC zemin kaplamaların hijyenik olmasını sağlamaktadır. Bu sebeple hastane okul kreş gibi hijyenin ön planda olduğu yerlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Bir diğer özelliği se anti statik olmasıdır. İnsan vücudunda dahi durgun elektrik bulunmaktadır. Elektrikle çalışan hassas cihazlar statik elektrikten etkilenir. Bu sebeple fabrika laboratuvar gibi elektrikle çalışan cihazların yoğun olduğu yerlerde PVC zemin kaplama kullanılmaktadır.

PVC zemin kaplama renk skalası da oldukça geniştir. Uygulatacağınız yere göre renk ve modelleri kolaylıkla seçebilirsiniz. Ayrıca temizliği de kolaydır. Bu sebeple temizlikle saatlerce uğraşmak zorunda kalmazsınız. PVC zemin kaplama homojen zemin kaplama ve heterojen zemin kaplama olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Homojen zemin kaplama her yerinde aynı özelliği gösterir. Aşınma dayanımı oldukça yüksektir. Bu yüzden insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde daha çok tercih edilir. Hastane okul gibi mekanlar buna örnek verilebilir. Heterojen zemin kaplama cila gerektirmez. Katmanlar halinde bulunmaktadırPVC zemin kaplama oldukça uygun fiyatlıdır. Okul,
Hastane, kreş, ev, iş yerleri, ofis, spor salonları ve buna benzer aklınıza gelebilecek her türlü mekanda kullanılabilir. PVC zemin kaplamalar oldukça dayanıklıdır.

PVC zemin kaplamalar son zamanlarda tercih sebebidir. Çünkü pek çok PVC kaplama avantajı bulunmaktadır. En önemli avantajı anti bakteriyel olmasıdır. Bu sayede yüzeyinde hiçbir canlı organizma yaşayama ya da üreyemez. Bu da PVC zemin kaplamaların hijyenik olmasını sağlamaktadır. Bu sayede hijyenin ve temizliğin ön planda olduğu okul kreş hastane gibi mekanlarda daha çok tercih edilmektedir. Bir diğer özelliği ise anti statik olmasıdır. İnsan vücudunda bile durgun elektrik bulunmaktadır. Elektrikle çalışan hassas cihazlar bu statik elektrikten etkilenir. Bu yüzden fabrika ve laboratuvar gibi elektrikli cihazların çok olduğu yerlerde PVC zemin kaplama kullanılmaktadır.

PVC kaplama temizliği de oldukça kolaydır. Sıkıntı yaşamadan yorulmadan PVC zemin kaplamaları temizleyebilirsiniz. Böylece saatlerce uğraşmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca her renk ve desende PVC zemin kaplama modelleri bulunmaktadır. Böylece yaptıracağınız yere uygun renk ve desenleri kolaylıkla seçebilirsiniz. PVC zemin kaplama homojen ve heterojen zemin kaplama olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Heterojen zemin kaplamaların en önemli özelliği cila gerektirmemesidir. Katmanlar halinde bulunur. Homojen zemin kaplamaların aşınma dayanımı oldukça yüksektir. Bu sebeple insanların yoğun olduğu yerlerde daha çok tercih edilir. Ayrıca homojen zemin kaplamaların kaydırmaz özelliği de bulunur. Bu sebeple de spor salonlarında tercih edilmektedir.

PVC kaplama hem uygun fiyatlı hem de sağlamdır. Bütçenizi sarsmadan istediğiniz her yere kolaylıkla PVC zemin kaplama yaptırabilirsiniz.

PVC ZEMİN SİSTEMLERİ

PVC zemin sistemleri son zamanlarda oldukça popülerdir. Çünkü PVC zemin kaplamaların pek çok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan en önemlilerinden bir tanesi anti bakteriyel özellik göstermeleridir. Anti bakteriyel özelliklerinden dolayı yüzeylerinde canlı organizmalar üreyemez ya da yaşayamazlar. Bu da hijyenik olmalarını sağlar. Bu sebeple hijyen ve temizliğin ön planda olduğu okul hastane kreş yemekhane gibi yerlerde tercih edilmektedir. Bir diğer özelliği de anti statik olmasıdır. Statik elektrik insan vücudunda dahi bir miktar bulunmaktadır. Elektrikle çalışan hassas cihazlar statik elektrikten etkilenebilmekte hatta bozulabilmektedir. Bu yüzden statik elektriğin topraklanması gerekmektedir. Bu sebeple elektrikli cihazların yoğun bulunduğu fabrika laboratuvar gibi yerlerde anti statik zemin kaplaması yapılmaktadır.

PVC zemin sistemleri homojen ve heterojen zemin kaplamalar olmak üzere ikiye ayrılır. Heterojen zemin kaplamalar cila gerektirmez. Katmanlar halindedir. Kalınlığı 2mm civarındadır. Homojen zemin kaplamalar her yerinde aynı özelliği gösterir. Aşınma dayanımı oldukça iyidir. Bu sebeple insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Kaydırmaz özelliği sebebi ile de spor salonlarında tercih edilmektedir. PVC zemin kaplamaların temizliği de çok kolaydır. Uzun saatler boyunca temizlikle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Bu da zamandan tasarruf etmenizi sağlar. PVC zemin kaplamaların renk ve desen skalası da oldukça geniştir.

PVC zemin sistemleri çok hesaplıdır. Bütçenizi sarsmadan istediğiniz mekanlara yaptırabilirsiniz. Ayrıca sağlam ve dayanıklıdırlar. Bu sebeple uzun yıllar hiçbir sıkıntı yaşamadan kullanabilirsiniz.

PVC KAPLAMA ZEMİNE NASIL UYGULANIR?

Pvc kaplama zemine uyulaması diğer zemin kaplama guruplarına göre daha kolay ve daha zordur daha kolay olan kısım düz döşemedir yani duvar diplerine süpürgelik olmayan alanlar zor olan kısmı tecrübe gerektiren yanı ise duvar diplerine süpürgelik yani pvc dönüş dediğimiz kısım bu kısım oldukca meşakatlı bir işdir.
Öncelikle zemine pvc kaplama yapılmadan önce olmazsa olmaz dediğimiz bazı işlemlerden geçmelidir. Bunlardan ilki zemin etüdür zemin etüdü kısmı gerçekten pvc candamarıdır diye bileceğimiz gibi çok önemli bir faktör dür, düzgün zemin etüdü yapılmayan yada gerekli hazırlıklar olmadan körü körüne yapılan bir uygulama size dönüşü olmayacak bir sona götürür oyüzden zeminin nemi, zemindeki betonun mukavemmeti, zemindeki çatlaklar ve boşluklar bunların kesinlikle tamiratı yapılmalı ve üzerine zemin tesviye şapı atılmalı daha sonra atılan şap kurumaya burakılır nem ölçerle nemi ölçülür istenilen kurumaya ulaşmışsa şayet üzerine zımpara atılır ve uygulamaya başlanır. size yukarda zor kısım olan kaplamadan bahsettim şimdi duvar diplerine dönüş yani süpürgelik istiyorsak ilk önce süpürgelik için ihtiyacımız olan kep yastık malzemesi hazırlıyoruz daha sonra duvarı çırpı ipi ie çırpıladıktan sonra duvara ve kep yastık malzemesine bali sürüyoruz ve kurumaya yakın duvara yapıştırıyoruz ardın dan dış köşe için gerekli kelebekleri dış köşelere pvc yapıştırıcısı ile yapıştırıyoruz bu işlemi de yaptıktan sonra malzememizi yere sarıp yapıştırma işlemine geçiyoruz yapıştırma döşeme işlemide bittikten sonra sıra geldi ek yerlerini kaynatmaya bunun için bize derz açma aparatı ve kaynak makinası lazım önce derzimizi açıyoruz daha sonra ise ynı renkte kaynak kordonumuzu kaynak makinası ile ısıtıp ekyerlerine uyguluyoruz kaynak soğudukdan sonra fazlalıklarını kaynak kesme aparatı ile alıp uygulamayı tamamlıyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
Hemen Ara
Yol Tarifi