Yer Döşemesi

26.01.2017
1.486
Yer Döşemesi

Yer döşemesi çeşitlerine ve modellerine her gün bir yenisi daha eklenmektedir. PVC yer döşemesi de bunlardan biridir. PVC zemin kaplamaların pek çok avantajı bulunmaktadır. PVC zemin kaplamalar anti bakteriyel özellik göstermektedir. Bu özellikleri sayesinde yüzeylerinde hiçbir canlı organizma yaşayamaz ya da üreyemez. Bu özelliği sebebi ile hijyenin ön planda olduğu hastane yemekhane kreş okul ve buna benzer yerlerde tercih edilmektedir. Bir diğer özelliği ise anti statik olmasıdır. İnsanların vücudunda bile durgun elektrik bulunmaktadır. Statik elektrik elektrikle çalışan hassas cihazları olumsuz etkilemektedir. Hatta bazen arızalanmalarına da sebep olmaktadır. Bu sebeple elektrikli cihazların çok olduğu fabrika laboratuvar gibi mekanlarda PVC zemin kaplama tercih edilmektedir.
PVC yer döşemesi pek çok renk ve desende bulunmaktadır. Yaptıracağınız yere uygun renklerde ve desenlerde modelleri kolaylıkla seçebilirsiniz. PVC zemin kaplamalar homojen ve heterojen zemin kaplama olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Heterojen zemin kaplamalar cila gerektirmez. Kalınlıkları 2mm civarındadır ve katmanlar halinde bulunmaktadır. Homojen zemin kaplamalar her yerinde aynı özelliği gösterir. Aşınma dayanımı oldukça iyidir. Bu sebeple insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Ayrıca kaydırmazlık özelliği de bulunmaktadır. Homojen PVC zemin kaplama eskimeye başladığında cilalanarak yeni gibi bir görünüm elde edilebilir.
PVC yer döşemesi oldukça sağlamdır. Uzun yıllar hiçbir sıkıntı yaşamadan kullanılabilmektedir. Oldukça da hesaplıdır. Bütçenizi sarsmadan istediğiniz tüm iç mekanlara PVC zemin Kaplama yaptırabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi