Yükseltilmiş Döşeme

20.12.2020
646
Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş döşeme iç mekanlarda kullanılan beton armeyle üzerine gelecek diğer kaplama malzeme arasın da aderans sağlayan yada yükseklik sağlayan bir uygulamadır, bu uygulamanın çeşitli sebebleri vardır, bunlardan bazıları özellikle ofislerde yada avm lerde bu uygulama çok tercih edilir bunun başlıca sebebi kablo kirliliği, klima boruları yada yerden geçmesi gereken ısıtma boruları, ups gibib ortada görüntü kirliliği yapan tüm malzemeler zemin kaplaması ile beton arasın da kalır.

Yükseltilmiş zemine günümüzde rabet fazla olduğun dan zaman içerisin de kendini geliştirerek ürün yelpazesine yeni ürünler eklemiştir. Muntazam bir titizlikle yapılması gereken bu uygulama zemindeki kot farklarını ve zemindeki dalgalanmalarıda yok edebilme özelliğine sahiptir. Peki bu uygulama yapıldıkdan sonra üzerine herangi bir kaplama gereklimi üzerine karo pvc, karo halı yada son yıllarda yeni trend olan lvt zemin kaplama gerekiyor bunlar birbirlerinden tamamen farklıdır yani yükseltilmiş döşemenin içerisin de yer almaz fakat bu uygulamayı yapanlar ürün yelpazesinin içine bunu eklemişler dir. Sizlere aşağıda yükseltilmiş döşeme panellerini sıralamak istiyorum

  1. Enkapsüle yükseltilmişpanel: Enkapsüle yükseltilmiş döşeme panellerde iç nüve malzemesi olarak Kalsiyum Sülfat  veya yüksek yoğunlukta yonga levha alternatifleri kullanılmaktadır. Enkapsül panelde iç dolgu  malzemesinin dört bir tarafı 0,5 mm galvanize çelik ile bohçalanmıştır. Panelin 4 bir tarafının bohçalanması ile enkapsüle panelin yangın dayanımı ve taşıma kapasitesi bohçalanma sistemi ile arttırılmıştır. Enkapsüle panel üstünde karo halı, karo PVC, Lvt, Granit, Mermer, Seramik ve parke kaplama çeşitlerini kullanabilirsiniz.
  2. Pvc Kaplı Yükseltilmiş Paneller: Pvc kaplı paneller trafiği yoğunalanlarda, sorver odaların da elektirik ve pano odaların da çok ca tercih edilmekte pvc kaplı panelin tamiri ve üzerindeki malzemeler rahatlıkla değiştirile bilirler.
  3. Laminat Kaplı Yükseltilmiş Paneller: Laminat kaplı paneller genellikle yönetici odaların da ahşabın vermiş olduğu sıcaklığı mekanların da görmek isteyenlerin tercih ettiği bir uygulamadır.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
Hemen Ara
Yol Tarifi