Zemin Epoksi

17.11.2022
97
Zemin Epoksi

Zemin epoksi ile daha sağlıklı, uzun yıllar kullanabileceğiniz bir zemine sahip olabilirsiniz. Aradığınız bu muhteşem uygulama BRS Epoksi’de!

Zemin epoksi uygulaması için öncelikle uygulama yapılacak olan zeminin nasıl olduğunu ne özelliklere sahip olduğu değerlendirilmelidir. Uygulama yapılacak olan zemin bürüt beton, kuru şap, metal, fayans veya çini olabilir. Bu zeminlerin hepsine epoksi zemin kaplama uygulaması yapılabilmektedir. Uygulamanın aşamalarında dikkat edilmesi gereken en önemli kriter zeminin ne kadar sağlam olduğudur. Kuru bir zemine uygulama yapılması gerekir. Çünkü eğer nemli bir zemine uygulama yapılırsa malzeme zemine yeterli ölçüde yapışmaz.

Zemin epoksi uygulaması beton bir yüzeye yapılacaksa bu durumda rulo uygulaması yapılabilmesi adına zemindeki gevşek tabaka, yağ, su gibi problemler ortadan kaldırılmalıdır. Çünkü bu tür problemler zemine yapışmayı engellemektedir. Elmas uca sahip olan makineler yardımı ile zemin pürüzlü hale getirilir  ve böylece epoksi uygulamasının zemine daha iyi bir şekilde tutunması sağlanır. Silme işlemi gerçekleştirilen zeminde endüstriyel süpürge ile tozdan arındırma  yapılarak uygulamaya hazır hale getirilmesi gerekir.

Fayans üzerine yapılacak olan zemin epoksi uygulamasında öncelikle fayansların üzerinde bulunan sır adı verilen maddenin temizliğinin yapılması ile işe başlanır. Ardından zeminin ne durumda olduğu dikkate alınarak elyaf serilmesi yapılabilir. Elyaf sayesinde uygulama yapılan zemin esneme ya da kopma gibi durumlara karşı korunmuş olur. Fayans üzerine epoksi zemin kaplama uygulaması yapılırken bu duruma dikkat edilmesi gerekir.

Zemin Epoksi Boya

Epoksi boyalar yapısı gereğince kimyasal bir maddeden elde edilmiş olan reçinedir. Bu reçine zemine şekil verir ve çok iyi bir şekilde yapışır. Bu sebepten dolayı da ilk zamanlarda yapıştırıcı amaçlı olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise zemin kaplama işlemlerinde kullanılmasının yanında masa, sehpa ve üç boyutlu gibi çeşitli dekorasyon malzemelerinde kullanılmaktadır. Epoksi boyanın yapımında reçinenin içerisine barit, titan, renk pigmentleri, ve yüzey ajanları katılır. Bu malzemelerin tamamı bir mikser yardımı ile karıştırılır ve sonuç olarak epoksi boya elde edilir.

Epoksi boya içerisinde bulunan reçine, zemin epoksi uygulamasında yapışma mukavemeti göstermesi ve darbelere karşı dayanıklı olması sebebi ile günümüzde artık pek çok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Farklı çeşitlerde epoksi boya üretilebilmektedir. Yalnızca zemine uygulanması gibi bir durum söz konusu değildir. Ayrıca çeşitli dekorasyon alanlarında da kullanıma uygundur. Bu sayede epoksi zemin kaplama uygulamalarına da yeni bir tarz getirmiştir.

Zemin epoksi uygulamasında boya seçimi ve oldukça önemlidir bu doğrultuda uzman ekip ve ekipmanlar ile de uygulama yapılması büyük önem taşımaktadır. Epoksi boya kullanım alanları çeşitlidir. Farklı yüzeyler elde etmek için zemin tasarımları yapılmasına olanak sağlamaktadır. Başarılı bir şekilde uygulama yapılan her alan ilk günkü görüntüsünü uzun yıllar boyunca kaybetmeyecektir.

Epoksi boya uygulaması profesyonel bir şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Yapılan boya uygulaması ile malzemelerin dayanıklılığı sağlanır. Zemin epoksi uygulamasına başlanmadan önce kesinlikle iyi organize olunması ve ürünün doğru bir şekilde kullanılması gerekir. Gramajı ayarlandıktan sonra tüm işlem büyük bir titizlik ile yapılmalıdır ve aşamalar tamamlanmalıdır.

Zemin Epoksi Fiyatları

Zemin epoksi işleminde kaliteli ve dayanıklı malzemelerin seçilmesi, seçilen malzemelerin uygulama esnasında kullanılması son derece önemlidir. Epoksi zemin kaplama m² fiyatları kaliteye göre ve uygulama yapılacak alana göre belirlenmektedir. Standar bir zemin kaplama m² fiyatı genel olarak 36 TL ile 100 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Doğru malzemeler kullanılarak dayanıklı bir şekilde yapılan kaplamalar, uzun yıllar boyunca para yönünden tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Malzeme seçiminin yanında uygulamayı yapacak zemin kaplama ustasının da yeterince bilgiye sahip olması ve işinde profesyonel olması gerekmektedir. BRS Epoksi’nin profesyonel ustaları ile çalışarak epoksi zemin kaplama m² fiyatları konusunda daha uygun bir fiyat alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
Hemen Ara
Yol Tarifi