Zemin Kaplama Çeşitleri

19.03.2017
6.598
Zemin Kaplama Çeşitleri

Zemin kaplama günümüzde daha çok tercih edilmektedir. Çünkü pek çok avantajları bulunmaktadır. Zemin kaplamalar anti bakteriyel özellik gösterir. Yani yüzeylerinde hiçbir canlı form yaşayamaz ya da çoğalamaz. Bu da hijyenik olmalarını sağlamaktadır. Bu sebeple hijyenin ve temizliğin ön planda olduğu yerlerde tercih edilmektedirler. Bir diğer özellikleri ise anti statik olmalarıdır. İnsan vücudunda dahi durgun elektrik bulunmaktadır. Bazı elektrikle çalışan hassas cihazlar statik elektrikten etkilenmektedir. Bu sebeple laboratuvar ve fabrika gibi elektrikli cihazların fazla olduğu yerlerde tercih edilmektedir. Zemin kaplama çeşitleri oldukça fazladır. Zemin kaplamalar bulundukları ortamın havasını değiştirerek estetik bir hava katarlar.
Zemin kaplama çeşitleri temizliği de oldukça kolaydır. Temizlikle uzun saatler uğraşmak zorunda kalmayacağınız için hem yorulmazsınız hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Zemin kaplamaların renk ve desen yelpazesi de oldukça geniştir. Böylece yaptırmak istediğiniz yere uygun renk ve desenleri kolaylıkla seçebilirsiniz. Zemin kaplamalar üzerinde küf ve mantar oluşmaz. Nem ve rutubet yapmaz. Leke ve kir tutmaz. Bu sebeple kolay kolay kirlenmez. İnsanların kalabalık olduğu mekanlarda daha çok tercih edilmektedir. Aşınma dayanımı oldukça iyidir. Kaydırmaz özelliği olduğu için spor salonlarında da daha çok tercih edilir.
Zemin kaplama çeşitleri oldukça hesaplıdır. Bu sayede bütçenizi sarsmadan istediğiniz yere uygulatabilirsiniz. Sağlam ve dayanıklı oldukları için bir kere yaptırdığınızda sorun yaşamadan uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi