EPOKSİ BOYA | EPOKSİ BOYA KAPLAMA | Brs Epoksi
+90 216 398 71 94

Sosyal Medyada Biz}

Zemin Kaplama Döşeme Ustası İstanbul
BARIŞ Zemin Kaplamaları Olarak Herzaman En İyi Ürünü En Uygun Fiyatlara Sunmaktayız. Sizlerde Kampanyalardan Haberdar Olmak İçin Bizimle İrtibata Geçiniz.
İletişime Geç

Epoksi Boya

Epoksi Boya

Epoksi boya, genel olarak epoksi sistemi ile karşımıza çıkar. Epoksi reçinesi ve kürlenme ajanı yani sertleştirici sayesinde ortaya çıkar. Bu ürünlerin genel özellikleri bakımından tekil işlemler ve kürlenme ajanı ile birleşerek uzun bir zincirleme moleküler bağını oluşturması ile ortaya çıkması sağlanır. Bunun içinde epoksi ile setreleşme için kullanılan maddenin kürleşmesi beklenir. Sert bir polimer olarak ortaya çıkması da söz konusu olacaktır. epoksi boya genel olarak birkaç dakika sonrasında kür olması beklenir. Ancak ikisinin de oranlarının iyi derecede ayarlanması epoksi boya ürünlerinin ortaya çıkmasını sağlar.

Epoksi boya farklı şekillerde elde edilir. Solvent, filler, pigmentler içermesi söz konusu olabilir. Ancak karakteristik özelliklerine bakıldığı zaman solvent ve ilerin eklenmesine göre yenilikçi noktalar ortaya koyar. Epoksi ürünlerinin çoğuna bakıldığı zaman tek özelliğinin sıvı halden çok rahat bir şekilde katı hale geçerek kaplayıcı halini alması noktası olmuştur. Bu ürünler genel olarak izolasyon malzemeleri ve sağlamlaştırılmış plastik ile tekstil ürünleri gibi binlerce farklı alanlara kendini gösteren özellikler ortaya koyacaktır.

Epoksi boya şekilleri, niteliklerine göre denizcilik ürünleri ve döşemecilik gibi birçok alanda kullanılması nedeniyle renklerinde özellik farklılığı yaratılabilir. Doğada bulunan tüm renk seçeneklerini rahatlıkla ürünler üzerinde kullanmanız mümkün olacaktır. Molekül bağları olarak önemli bir karışım oluşturması ise üründe yeterince önemli bir sertleşme noktası yaratılmasında etkili olacaktır.

30 Ağustos 2016
4.383 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Hemen Ara
Yol Tarifi