Arıtma Tesisi Su Yalıtımı

Arıtma Tesisi Su Yalıtımı

Arıtma Tesisi Su Yalıtımı Pratik Çözüm

Özel yalıtım yöntemleri sayesinde su yalıtımı başarılı bir şekilde gerçekleşir. Arıtma tesisi su yalıtımı işlemlerinde, arıtma tesisinde meydana gelen su sızıntıları başarılı bir şekilde engellenir. Uygulama işlemlerinde polyuera kaplama seçenekleri tercih edilir. Tesis içerisinde çatlak ve kırıklardan sızan su tesisin kullanım kalitesini ve dolayısıyla işlevselliğini ortadan kaldırır. Bu sorunu çözmek için özel poliüretan madde kullanılır ve başarılı bir şekilde izolasyon gerçekleşir. Su yalıtımı kategorisinde en iyi çözümdür.

Isı, ses ve su yalıtımı konusunda oldukça başarılı olan poliüretan, su tesisleri dahil birçok kategoride sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır. Tesislerde ve temelde meydana gelen kırıklar ve çatlaklar su sızıntısının oluşmasında etkili olur. Arıtma işleminin gerçekleştiği havuzlarda meydana gelen çatlaklar, arıtma işleminin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesini engeller.

Arıtma Tesisi Su Yalıtımı Kolay Çözüm

Yalıtımda kullanılan kimyasal maddeler, her zaman için sağlıklı olması gerekir. Poliüretan hızlı kuruyan ve su ile buluştuğunda suyun kimyasal yapısını değiştirmeyen bir maddedir. Yani kazanlarda ve suyun hapsedildiği yerlerde güvenli bir şekilde kullanılabilir. Su yalıtımı tesisin yapısına zarar veren sızıntıları önler.

Su tesislerinde meydana gelen kaçaklar ve sızıntılar zamanla büyümeye başlar. Çatlaklar genişlemeye başlar ve bu durumda sızıntı miktarı artar. Sızıntının başlaması ile birlikte poliüretan kaplama işlemi yapılmalıdır.

Arıtma tesislerinde meydana gelen su sızıntı sorununun önüne geçmek için öncelikle tesisin uzman ekip tarafından incelenmesi gerekir. Yapılan inceleme işlemi sonrasında çatlaklar ve kırıklar tespit edilir. Ayrıca suyun nereden sızdığı ve ne şekilde sızdığı uzman ekip tarafından tespit edilir. Bu tespit işlemi sonrasında ise gerekli işlemler uzman ekip tarafından takip edilir.

Arıtma Tesisi Su Yalıtımı Uygulaması

Yapılan tespit işlemi sonrasında uygulama için zemindeki kırıklar doldurulur. Suyun sızdığı çatlaklar ve bölümler kapatılır. Kapatma işlemi sonrasında zemin düzleştirilir ve en üst kata poliüretan kaplama atılır. Kaplama atma işlemi sonrasında zemin düzleştirilir ve suyun sızması engellenir. Su yalıtımı kategorisinde zeminin temizlenmesi ve tesviyesi önemlidir.

Uygulama işlemi hızlı bir şekilde gerçekleşir ve püskürtme özelliğine sahip makinelerde kısa sürede sonuçlanır. Tek bir işçi ile geniş bir alan kısa sürede kaplanabilir. Geniş alanlar için özel izolasyon işleminin kısa sürede gerçekleşmesi bu yöntemle gerçekleşir. Arıtma tesisi su yalıtımı işlemleriyle;

  • Zaman kaybı oluşmadan kolaylıkla kaplama işlemi gerçekleşir. Firmaların zaman kaybetmesi önlenir ve bu şekilde kaplama kısa sürede sonuçlanır.
  • Maliyet açısından oldukça ekonomiktir ve etkili özelliklere sahiptir.
  • Sağlam, dayanıklı ve uzun ömürlü bir uygulamadır. Suyun ve ısının çözücü etkisine karşı dirençlidir.
  • Renklendirilebilir ve bu sayede iç dekor çalışmasına uyumlu hale getirilebilir.
  • Uzman ekip tarafından uygulanmalıdır ve işin ehli tercih edilmelidir. Bu hizmette işçilik, işin kalitesi açısından önemlidir.

Arıtma Tesisi Su Yalıtımı Fiyat Seçenekleri

Su ile ilgili konularda yalıtım konusu, sağlıklı kullanım için önemlidir. Arıtma tesislerinde de durum aynıdır ve yalıtım konusu tesisin işlevselliğini artırmaktadır. Havuzlarda olduğu gibi arıtma tesislerinde de su yalıtımı poliüretan yöntemlerle gerçekleşir.

Yalıtım yapılacak bölümün incelenmesinin ardından ekibimiz fiyat belirlemektedir. Uygulama alanındaki çatlaklar, kırıklar ve yüzeysel deformasyon, fiyatı etkileyen konular içerisinde yer alır. Fiyatlandırma işleminde işçiliğin artması ve malzeme sarfiyatının yükselmesi doğal olarak fiyatı da yükseltmektedir. Yapılan incelemede tesisin ve yalıtım yapılacak olan yerin genel durumu analiz edilir. Ek hizmet veya malzeme gerektiğinde keşif ekibi not alarak durum değerlendirmesi yapmaktadır.

Yerinde yapılan ve fiyatlandırmayı doğrudan etkileyen keşif işlemi sonrasında fiyat belirlenmektedir. Müşterinin fiyatlandırmayı kabul etmesi durumunda uygulama için uygun bir zaman dilimi belirlenmektedir. Arıtma tesisi sisteminde havuzlar önemli bir yere sahiptir.

Ekip çatlak, kırık veya zarar görmüş yerleri tamir ettikten sonra şap atmaktadır. Daha sonra üst kısım atıldıktan sonra kurumaya bırakılır. Kurumaya bırakıldıktan 24 saat sonra tesis kullanılabilir. Sızıntı veya benzeri durumlarda ekip tamir ve bakım işlemi yapabilir. Düz bir zeminin kolaylıkla kaplanmasını sağlayan bu yöntem, birçok fabrika ve firma için çözümdür.

Arıtma Tesisi Su Yalıtımı Kesin Çözüm

Su yalıtımı ile birlikte milyonları bulan tamir ve bakım işlemleri daha ekonomik bir şekilde çözüme kavuşmaktadır. Tesisteki sızıntıların başka bir yöntemle tamir edilmesi daha pahalıya mal olur. Bu nedenle tesisteki sızıntıların önlenmesi için poliüretan yalıtım işlemi gerekir. Su izolasyonunda en iyi seçenek poliüretan ile yapılan yalıtım işlemleridir. Su yalıtımı için poliüretan madde birinci derecede etkili çözüm sunar.

Su yalıtımında etkili olan poliüretan madde darbelere karşı dayanıklıdır ve kimyasal korozyandan etkilenmez. Sıcaklığın artması ve azalmasına bağlı olan mekanik kırılma sorunu da yine poliüretanlarda görülmemektedir. En ince kılcal çatlaklar sorunsuz bir şekilde doldurulabilir ve sızıntı yüzde yüz engellenebilir. Temizlenebilir olan kaplama kir tutmaz veya suya her hangi bir kimyasal karıştırmaz. Bu yönüyle sağlık açısından sorun oluşturmaz.

Zemin kaplama veya su yalıtımı için değişik yöntemler uygulanabilir. Bu yöntemlerin başarı oranı oldukça düşüktür. En iyi yöntem boya gibi sürülen ve sürme işlemi sonrası kaçağın meydana geldiği bütün çatlakları kapatan epoksi yöntemidir. Zamanla oluşan minik çatlaklar ve kırıklar, yapışabilen ve kısa sürede kuruyan epoksi ile tamir edilebilir.

10.07.2023
707
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Çiğdem Akkaya
Çiğdem Akkaya
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
Hemen Ara
Yol Tarifi