Polyurea Kaplama

Polyurea Kaplama

Polyurea Kaplama

Teraslarda Kullanılan sıkma Polyurea Kaplama Hizmeti
polyurea-kaplama

Polyurea Kaplama

Polyurea Kaplama Yöntemi

Özel su ve nem izolasyonu işlemlerinde kullanılan polyurea kaplama, amin reçine ile polimer izosiyanatın karışımından oluşan özel bir formüldür. Sprey makine ile uygulanır ve uygulamanın profesyonel ler tarafından uygulanması gerekir. Dayanıklı ve eksiz bir uygulamadır. Zemin kaplamada tercih edilen ürün dört mevsim iklimsel değişimlerden etkilenmez ve uzun ömürlüdür.

Yumuşak özelliklere sahip olan ürün aşınma gibi sorunlarla karşılaşmamaktadır. Darbeye karşı dayanıklı ve etkili sonuç veren ürün endüstri dünyasında tercih edilir. Profesyonel ekibimizin güncel yöntemlerle uyguladığı polyurea kaplama kullanım alanı olarak geniş bir yelpazeye sahiptir. Dayanıklı, tonajlı araç yükü kaldırabilen maksimum kullanım kalitesine sahip bir üründür.

Kokma, çürüme veya küflenme gibi etkilerin meydana gelmediği polyurea kaplama, zemin kaplamada birinci sınıf çözüm üreten etkili bir seçenektir. Nem veya diğer iklimsel etkenler polyurea maddesinin genel yapısına her hangi bir etkide bulunmaz.

Polyurea Kaplama Kullanım Alanları

Pratik püskürtme sistemi ile zemine uygulanan ürünün kullanım alanı da oldukça geniştir. Pratik su izolasyonunda kullanılan ve dayanıklı özellikleriyle dikkat çeken polyurea kaplama, kısa sürede kurumaktadır. Kullanım alanlarını değerlendirdiğimizde ise şu şekilde bir sıralama mümkündür:

 • Şahsi veya genel anlamda kullanılan havuzlarda kullanılır. Havuz diplerinde su izolasyonu için etkili sonuç verir. Suyun çözünürlüğü polyurea formülünü etkilemez ve uzun süre nem izolasyonunun başarılı bir şekilde gerçekleştirir.
 • Şehirde veya kırsal kesimde su depolarının yalıtımında polyurea kullanılır. Maksimum çözüm üreten ürün sağlık açısından her hangi bir sorun oluşturmaz. Polyurea yüzeyinin düz olması ve kir tutmaması, ürünün sağlıklı olmasında etkilidir.
 • Teraslı binalarda su kaçakları sıklıkla yaşanır. Çatı yalıtımı da istenilen özelliklere uygun şekilde yapılmadıysa yine su kaçakları meydana gelir. Çatılarda ve teraslarda su yalıtımında oldukça başarılıdır.
 • Gemilerde en önemli konulardan biri su yalıtımıdır. Geminin sorunsuz ilerlemesi su yalıtımının başarılı bir şekilde uygulanmasına bağlıdır. Gemi sanayisinde özellikle ahşap gemi sanayisinde, izolasyonda yüzde yüz başarı polyurea ile gerçekleşir.
 • Kimyasal veya kanserojen madde konusunda sorun oluşturmayan ürün hastanelerde, büyük alışveriş merkezlerinde güvenle kullanılır. Ayrıca okul, laboratuvar, sağlık kabini, ilaç fabrikası gibi önemli mekanlarda da polyurea tercih edilir.
 • Su sızıntılarının sıklıkla meydana geldiği otoparklar, su yalıtımı kategorisinde öne çıkmaktadır. Su yalıtımının başarılı bir şekilde yapılması otoparklar için önemlidir. Otoparklarda yapının güvenliği açısından su yalıtımı hayati öneme sahiptir. Bu işlem için polyurea yöntemi tercih edilir.
 • Araç kaplama kategorisinde de ürün oldukça başarılıdır. Otomobil dünyasında klasik oto boyama işlemleri için alternatif özelliğine sahip polyurea, renk seçenekleri sayesinde otomobil severlerin tercihi haline gelmiştir.
 • Su sızıntılarının sıklıkla yaşandığı bodrum katlarda ve temellerde su izolasyonu başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Alt katlarda ve giriş katlarda rutubetin başarılı bir şekilde önlenmesi için nem izolasyonunun başarılı bir şekilde yapılması gerekir.
 • Özel tasarımlı havuzlarda ve benzeri tasarımlarda polyurea kaplama etkilidir. Ayrıca derelerin yataklarında da ürün kullanılmaktadır. Kısacası su ve nemin olduğu bütün mekanlarda izolasyon işlemlerinde kullanılır.

Polyurea Kaplama Özellikleri

Uygulama özelliği, ürünün kalitesini doğrudan etkileyen konular içerisindedir. Kalite, sağlamlık, ürünün estetik yapısı ve iç dekor ile uyumu gibi konular önemlidir. Polyurea kaplama işlemi ve özellikleri şu şekildedir:

 • Ürünün en önemli özelliği hava ile buluştuğu zaman hızlı bir şekilde reaksiyona girmesi ve kurumasıdır. Hızlı uygulanması ve kuruması nedeniyle ürünün firmalar kısa sürede açılış yapabilir. Hafta sonunda veya mesai dışında uygulama yapıldığı zaman iş günü kaybı önlenmiş olur. Bu durum firmalar için avantajdır.
 • Kırılma, yırtılma veya yarılma gibi etkiler meydana gelmez. Dirençli ve sağlamdır. Kırılan veya su alan zemin üzerine uygulandığı zaman kırılma meydana gelebilir.
 • Kimyasal tepkimeler diğer zemin yapılarını olumsuz etkiler ve buna bağlı olarak çatlama oluşabilir. Polyurea kaplama işleminde ise kimyasal maddelere karşı direnç söz konusudur.
 • Güneş ısısına ve soğuk havaya karşı dirençlidir. Isı değişimi nedeniyle mekanik parçalanma meydana gelmez. Yanmaya karşı dirençlidir ve alev almaz.
 • Kuruduktan sonra yüzeysel yapıda her hangi bir problem meydana gelmez ve sağlık açısından zararlı bir kimyasal oluşturmaz. Uygulama esnasında bir koku meydana gelir ancak uygulama sonrasında bu koku ortadan kalkar. Ürün sağlık açısından güvenilirdir.

Polyurea Kaplama Ve Uygulanışı

Zemin yapısının incelenmesi işlemi kaplama işlemlerinde sıradan bir işlemdir. Polyurea kaplama işleminde de zeminin incelenmesi ilk sırada yer alan önemli bir iştir. Yüzeydeki kir ve yağlar silinir. Kırıklar ve çatlaklar doldurulur. Zemin gevşek ve kırılgan ise bu durumda şap atılır ve zeminin sertleşmesi sağlanır. Zemindeki problemler çözüldükten sonra kaplama işine geçilebilir. Zeminin sağlamlaştırılması ve gerekli tesviyelerin yapılması, polyurea zemin çalışmasının başarılı olmasında etkilidir.

Silim makineleriyle zemin uygun hale getirilir ve düzgün hale getirilir. Silim makinesi sonrasında zeminin nem oranı da kontrol edilmelidir. Nem oranının yüzde altı (%6) olması durumunda uygulama yapılamaz. Nem oranını azaltılmasından sonra uygulamaya geçilir. Polyurea kaplama uygulamasından yarım saat sonra alan kullanıma açılabilir. Zamana karşı yarışan firmaların tercih ettiği bu uygulama kısa sürede kuruması nedeniyle birçok zemin çalışmasına nazaran oldukça pratik özelliklere sahiptir.

18.08.2023
667
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Çiğdem Akkaya
Çiğdem Akkaya
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
Hemen Ara
Yol Tarifi