Temel Su Yalıtımı

Temel Su Yalıtımı

Temel Su Yalıtımı Hizmeti

Binalarda temel bölümü, binanın sağlam kalmasında etkilidir. Temelde meydana gelen çatlaklar ve kaymalar, binanın hasar görmesine neden olur. Binanın hasar görmemesi ve uzun ömürlü olabilmesi için temelinin sağlam olması gerekir. Temele su kaçması durumunda iç kısımda hasar oluşmaya başlar ve binanın çökme olasılığı artar. Temel su yalıtımı uygulaması su izolasyonu sorununu çözer.

Temel bölümüne yağmur suları veya patlak su tesisat suları inebilir. Bu gibi durumlarda ciddi anlamda bina zarar görebilir. Temelin su almaması için yalıtımın profesyonel bir şekilde yapılması ve suyun geçiş noktalarının tıkanması gerekir. Bu şekilde temel su izolasyonu başarılı bir şekilde uygulanmış olur.

Eski binaların yanı sıra yeni nesil binaların temelleri için özel temel su yalıtımı tercih edilebilir. Tadilat firmaları özellikle temeline su inen binalarda izolasyonda firmamızı tercih etmektedir. Temel su izolasyonu başarılı bir şekilde uygulandığında uzun yıllar güvenli bir şekilde binada ikamet edilebilir. Zeminde meydana gelen kayma veya korozyon nedeniyle kırılmalar meydana gelebilir. Bu durumda yüzeyde kaymalar oluşur. Bu gibi durumlarda firma elemanlarımız tamir işlemi gerçekleştirerek zeminin eskisi gibi görünmesini sağlar.

Temel Su Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Profesyonel ekip anlayışı ile hareket eden ekibimiz, servis işlemleri öncesinde yerinde inceleme yapar ve uygulama alanını inceler. Uygulamanın başarılı bir şekilde yapılması uygulama alanının incelenmesine bağlıdır. Kılcal çatlaklar, kırıklar, dökülen yerler tespit edilir ve gerekli tesviye yapılır. İlk tesviye düzgün yapıldığında temel su yalıtımı işlemi başarılı olur. Tesviye işleminin başarılı bir şekilde yapılmaması durumunda ise yalıtım işleminde sorunlar meydana gelir. Temelde uygulama alanın temiz olması gerekir. Yabancı maddeler tamamen temizlenmiş olmalıdır.

Bina temeline su girişi temelin zarar görmesine neden olur. Kilitli taşlarda meyilin yanlış verilmesi yağmur sularının temele girmesine neden olur. Oluk giderinin yanlış yönlendirilmesi ve buna bağlı olarak yağmur sularının temele inmesi ilerleyen zamanlarda temelin zarar görmesine neden olur. Bazı durumlarda tesisat kaçakları da temele su inmesine neden olur ve zarar meydana getirir.

İlk kat tesviye ikinci kat ise yalıtım işleminde son aşamadır. Son aşama ile birlikte yalıtım başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olur. Temel su izolasyonu müstakil ev veya apartman kategorisinde bütün binalarda başarılı bir şekilde uygulanabilir. Kısaca temeli olan bütün binalarda ve ikamet alanlarında tercih edilebilir.

Temel Su Yalıtımı Neden Önemlidir?

Binaların temeli su aldığında binanın çökme riski meydana gelir. Bu durumla karşılaşılmaması için yalıtımın doğru bir şekilde yapılması gerekir. Temel duvarlarının dış kısmından su girdiği zaman iç duvarlar yıkılabilir ve bu durumda masraf artar. Bu nedenle temelin su görmemesi ve profesyonel yalıtım işleminin başarılı bir şekilde yapılması gerekir. Temel su yalıtımı bina güvenliği açısından önemlidir.

Su yalıtımında ise dikkat çeken nokta tercih edilen malzemedir. Öncelikle poliüretan madde tercihi yapılmalıdır. Poliüretan kolay uygulanmakla birlikte daha az masraflıdır. Buna karşılık maksimum su yalıtımı konusunda oldukça başarıdır. Binanın dört bir yanından su girişinin önlenmesi için yalıtım işleminin başarılı bir şekilde yapılması ve bu işin uzman ekiplere devredilmesi önemli bir konudur. Temel su izolasyonu işinde ehil kişiler kaliteli çözüm üretir.

Temel Su Yalıtımı Fiyatları

Her işte olduğu gibi temel su yalıtımı işlemlerinde de masraf artı işçilik fiyatı belirleyen iki önemli unsur olarak değerlendirilir. Fiyatın belirlenmesi işlemi ekspertiz işlemi ile başlar. Yani uygulama alanının bilirkişi tarafından gezilmesi ve gerekli notların alınması gerekir. Masraf ve işçilik arttıkça fiyat da artar. Masraf ve işçilik hesaplandıktan sonra müşterinin onayı beklenir. Müşterinin onayının ardından temel su yalıtımı işlemine geçilir. Müşteri onayı olmadan her hangi bir işlem yapılmaz ve bu durumda anlaşma sağlanamaz. Firmamız müşteri memnuniyetini tercih ederek en iyi fiyat ve en iyi hizmet parolası ile yoluna devam etmektedir.

Fiyatları etkileyen unsurlar bu sektörde de ön plandadır. Malzeme fiyatlarının ve işçilik fiyatlarının yükselmesi durumunda yeni fiyat listesi oluşturulur. Bu yeni fiyat listesi piyasanın durumuna göre değerlendirilir. Firma olarak bu artışı minimum seviyede yansıtıyoruz ve müşterimizin beklentisine uygun şekilde fiyat listesi oluşturuyoruz. Fiyatlardaki aşırı yükseliş doğal olarak piyasayı da olumsuz etkiliyor. Şirketimiz bu olumsuzluğu minimum seviyede yansıtarak çözüm üretmektedir.

Temel Su Yalıtımı Profesyonel Çözüm

Su yalıtımında en önemli konulardan biri de profesyonelliktir. Malzemenin kalitesi önemlidir ancak daha önemli olan konu profesyonel olmaktır. İşin ehli olmak her işte olduğu gibi bu sektörde de öne çıkar. İşçilik konusunda firmamız işin uzmanlarını tercih ederek yoluna devam etmektedir. İşinde yeteri kadar deneyimli olmayanları ekibe almayan firmamız, temel su yalıtımı işleminin en iyi şekilde sonuçlanması için olanaklarını seferber etmektedir.

Düzenli ve disiplinli bir şekilde hareket ederek yalıtım işleminin zamanında bitirilmesi için ekip olarak güncel yöntemleri ön planda değerlendiriyoruz. İnşaat firmaları da epoksi maddesi ile yapılan yalıtım çalışmalarını tercih etmektedir. Bu yalıtım maddesi çatıda, terasta ve temelde maksimum su yalıtımı gerçekleştirir. Yağmur, kar, dolu ve fırtınanın sebebiyet verdiği nem evin çatı ve temelini olumsuz etkiler. Çatı ve temel profesyonel bir şekilde yalıtımlı hale getirildiyse, en şiddetli yağmurlarda bile su sızıntısı meydana gelmez.

 

10.07.2023
701
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Çiğdem Akkaya
Çiğdem Akkaya
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
Hemen Ara
Yol Tarifi