Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları Nelerdir?

Teknolojinin ilerlemesi ile zemin kaplama ürünleri de hızla gelişime uğramıştır. Özellikle yeni ve modern uygulamaların yanı sıra düşük toksisite ve kolay uygulanabilirlik de gündeme gelmiştir. Bu anlamda en iyi hizmeti veren epoksi malzemesi pek çok alanda kullanım imkânı bulmuştur. Özellikle son zamanlarda mimari uygulamalarda tercih edilmesi nedeniyle farklı boya ve zemin kaplama işlemlerinde de sıklıkla tercih edilmektedir. Genel olarak epoksi zemin kaplama ürünleri sıklıkla modern uygulamalara uyarlanır.

Hem iç hem de dış mekân uygulamalarına uyumlu olan epoksi malzemesi sıklıkla zemin kaplamada tercih edilir. Epoksi zemin kaplama fiyatları uygulanacak alana ve malzemenin kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Eğer basit bir epoksi zemin kaplama fiyatı nedir diye merak ediyorsanız aşağı yukarı evinizin büyüklüğü arttıkça maliyeti de artacaktır. Bu tür epoksi zemin kaplamalar 3 veya 2 komponentli olarak değişiklik gösterir. Eğer vaktiniz varsa ve epoksi zemin kaplama için yeterli bekleme süresi sağlayabilecekseniz 2 komponentli olanları tercih edebilirsiniz. Daha hızlı kuruma ve yapışma talep ederseniz epoksi zemin kaplama için hızlandırıcısı olan malzemeleri tercih etmenizde mümkündür. Bu tür epoksi zemin kaplama ürünleri 2 saat gibi kısa bir süre içerisinde kuruma özelliği gösterir. Bu sayede pek çok alana zahmetsizce uygulanabilme özelliğini de bünyesinde Barındırır.

epoksi kaplama fiyatları

Epoksi Zemin Uygulamaları

Şeffaf veya renkli olabileceği gibi çeşitli dokularla da epoksi zemin uygulamaları yapılabilmektedir. Dilerseniz pürüzlü veya parlak olan epoksi zemin uygulamalarını tercih edebilirsiniz. Pek çok endüstriyel kuruluşta dolgulu epoksi zemin kaplama uygulamaları tercih edilmektedir. Bunun en önemli nedeni yerlerin kaymaz özelliğe sahip olması gerekliliğindendir. Eğer estetik açıdan daha güzel ve kullanışlı bir epoksi zemin kaplama uygulaması istiyorsanız parlak veya mat olanlarından istediğiniz renk ve kalitede olanı tercih edebilirsiniz.

Epoksi zemin kaplama fiyatları malzeme seçiminden uygulanacak alana kadar çeşitli farklılıklar göstermektedir. Bunlar içerisinden bütçenize ve alanlarınıza en uygun olanı seçerek kaplama talebinde bulunabilirsiniz. Epoksi zemin kaplamalar yüksek kimyasal dayanımın yanı sıra aşınma direnci de gösterdiği için seneler boyunca yıpranmadan kullanım imkânı tanır. Özellikle kaymaz bir zemin kullanmak isteyen kişiler için iç ve dış mekanlarda epoksi zemin kaplama uygulamaları söz konusudur.

Epoksi Malzeme Özellikleri

Zemin kaplama uygulamalarında epoksi malzemelerini tercih edilmesinin en önemli nedeni yüksek dayanım gösterdiği alanların bulunmasıdır. Özellikle yağmur suyuna dayanıklılığı ile dış cephelerde rahatlıkla kullanılabilen epoksi zemin uygulamaları uzun süre solmayan yapısı sayesinde istediğiniz renkte seneler boyunca kalır. Bunun yanı sıra sürtünmelere karşı gösterdiği direnç sayesinde de kolaylıkla çizilmeyen zeminlere sahip olabilirsiniz.

Epoksi zemin kaplama malzemelerinin bir diğer özelliği de hızlı ve homojen bir şekilde uygulama yapısına sahip olmasıdır kolayca sürüldüğü için zeminin her yerine eşit olarak dağıtabileceğiniz epoksi zemin kaplama uygulamaları sayesinde daha düzgün bir görünüm yaratmak söz konusudur. Epoksi zemin kaplama fiyatları malzemenin özelliğine ve uygulanan alana göre çeşitlilik gösterse de pek çok zemin kaplama ürününe göre daha ekonomik bir maliyete sahiptir. Özellikle bu fiyatı belirleyen bir diğer unsur da kısa sürede uygulanabilme avantajıdır.  Siz de pos sisteminin kaplama üstün özelliklerini yaşam alanlarınızın her alanında görmek ve deneyimlemek isterseniz uygun renk ve özellikleri seçerek epoksi malzemeler ile zemin kaplama tercihinde bulunabilirsiniz. Sizler için alanında uzman kişiler tarafından epoksi zemin kaplama uygulamaları yapıldığında farklı fiyatlar da çıkabilmektedir. Tamamen seçilen malzemeye ve kullanılan ürün miktarına göre farklı fiyat aralıklarında bulunurlar.

18.08.2023
1.050
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Çiğdem Akkaya
Çiğdem Akkaya
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
Hemen Ara
Yol Tarifi