Multilayer Epoksi Kaplama

Multilayer Epoksi Kaplama

Multilayer Epoksi Zemin Kaplama Çözümü

Kaplama yöntemleri içerisinde dayanıklı, estetik ve izolasyon özelliğine sahip epoksi kaplama, birçok mekanda etkili zemin kaplama seçeneği sunuyor. Multilayer epoksi zemin kaplama da bu kategoride öne çıkan konular içerisinde yer alıyor. Multilayerin farkı çok katmanlı bir sistem olmasıdır. Trafik akışının yoğun bir şekilde gerçekleştiği yerlerde kullanılır. Endüstri sanayisinde ve otopark girişlerinde kullanılan bu teknik, ağır yükü kaldırabilen etkili özelliklere sahiptir.

Grenli uygulamanın yanı sıra bu teknikte pürüzsüz bir uygulama söz konusudur. Bütün sert zeminlere yapışabilen Multilayer epoksi, beton ve benzeri bütün zeminlerde başarılı bir şekilde uygulanabilir. Kırık yüzeylerde ise maliyet artabilir ve buna bağlı olarak işçilik de artabilir. Profesyonel işçilik çalışmanın kalitesini etkileyen önemli bir konudur. Firmamız servis ekibi oluşturma işleminde her zaman için tecrübeye yer vermektedir. Tecrübeli elemanlar ve kaliteli malzeme kullanımı, uygulamanın başarılı bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.

Multilayer Epoksi Zemin Kaplama Maksimum İzolasyon

Diğer epoksi zemin kaplama uygulamaları gibi multilayer epoksi zemin kaplama çalışması da kolay temizleme özelliğine sahiptir. Darbe ve sürtünmenin oluşturduğu korozyona karşı dayanıklıdır. Kaymayan ve kırılmayan yapısı ile güvenli olan uygulamada malzeme ve işçilik önemlidir. Ekibimiz kaliteli malzeme ve profesyonel işçilikle epoksi kaplamada etkili çözüm üretmektedir. Pürüzlü olması ürünün kalitesini ve güvenilirliğini artırmaktadır. Kaymayı önleyen özel yüzey yapısı kir tutmayan ve aynı zamanda insan sağlığı için zararlı maddeleri içermeyen özelliklere sahiptir. Pürüzlü yüzey kolay yıkanabilir ve kir tutmaz.

Kısa sürede kuruyan multilayer epoksi, darbe emici ve aynı zamanda dayanıklıdır. Multilayer zemin kaplama 20 günlük bir süre zarfında bitirilir. Her dört günde bir kat bitirilir ve beş kat yirmi günde tamamlanır. Katlı bir şekilde uygulanan kaplama işlemi direncin artmasında etkilidir. Ağır yük kaldıran ve ağır vasıtaların geçişinde zeminin genel yapısının korunmasında etkili oyan uygulama esnektir. Esnek olması ürünün kırılmasını engeller ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Multilayer Epoksi Zemin Kaplama Kaç Çeşittir?

Diğer kaplamalara nazaran kalın olan bu kaplama çeşidi, diğer epoksilere nazaran dayanıklıdır ve tonajlı araçların ağırlığını kaldırabilir. Bu kaplama yönteminin diğer ismi portakal kabuk yüzeyli Multilayer epoksi zemin kaplamadır. Yüzeyinin pütürlü olması nedeniyle bu ismi alır ve pütürlü özellik sayesinde kayma olmaz. Kırılma, dökülme, çatlama ve gibi durumlar meydana gelmez. Ekleme veya tamiratı yapılabilir. Fabrikalarda, üretim tesislerinde ve benzeri yerlerde kullanılan ağır makineler zeminin yapısına her hangi bir zarar veremez.

Fabrikaların çalışma sistemine her hangi bir zarar vermeyen kaplama, kimyasal açıdan da her hangi bir sorun oluşturmaz. Üst solunum yollarına veya cilde her hangi bir zarar vermez. Özel formülü sayesinde geniş kullanım alanına sahiptir ve sağlık bakanlığı onaylıdır. Sağlık bakanlığının onaylaması nedeniyle hastanelerde de güvenli bir şekilde kullanılmaktadır.

Multilayer Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri

Dayanıklılığı ve estetik özelliği sayesinde birçok mekanda rahatlıkla kullanılan multilayer epoksi zemin kaplama, fabrikalarda ve benzeri ağır makinelerin bulunduğu yerlerde de güvenle kullanılır. Estetik ve güzel görünümü fabrika estetik yapısının güzel görünmesinde etkilidir. Zemin yapısının tek parça olması estetik görünüm açısından önemlidir. Duvar ve zemin yapısının özel renk uyumu, iç dekor çalışmalarında görsel anlamda uyumu beraberinde getirmektedir.

Ticaret dünyasında dekor özellikleri, satış paritesini doğrudan etkiler. Fabrikanın zemin yapısı da dekor çalışmaları için en iyi seçeneklerden biridir. Uygulama renklendirilebilir ve daha hoş bir görüntü elde edilebilir. Uygulamada ilk kat astar, daha sonraki kat ise epoksidir. En son boya atılabilir ve özel bir dekor oluşturulabilir. Epoksi boya da silinebilir özelliklere sahiptir.

Multilayer Epoksi Kaplama Kullanım Alanları

İlaç depoları dahil olmak üzere birçok sağlık kurumunda özel multilayer epoksi zemin kaplama teknikleri kullanılmaktadır. Hastanelerde ve eğitim kurumlarında güvenle kullanılabilir. Ağır vasıtaların geçiş noktalarında kullanılan multilayer epoksi kaplama, zemin kategorisinde tercih edilen kaliteli bir üründür.

Soğuk hava depolarının nemli olması nedeniyle zeminde multilayer epoksi kaplama seçenekleri tercih edilir. İmalathanelerde, sanayide, endüstride ve diğer birçok kategoride özel epoksi kaplama kullanılmaktadır.

Multilayer Epoksi Kaplama Uygulaması Ve Fiyatları

Zemin kaplamada genellikle birim fiyatı ve metrekare genişliği belirleyici rol oynayan iki etkendir. Zeminin tesviye gerektirmesi durumunda masraf artar. İşçilikle birlikte malzeme sarfiyatı da fiyatın belirlenmesinde etkili olur. Multilayer epoksi zemin kaplama inceleme işlemi sonrasında fiyat listesi belirlenmektedir.

Fiyatlandırma işleminde güncel fiyat artışları etkilidir. Epoksi fiyatları ve malzeme fiyatları, metrekare kategorisinde belirlenen fiyat listesini doğrudan etkiler. Ayrıca işçi fiyatlarının artması da yine fiyatı etkileyen faktörler içerisinde yer alır. Firmamız, minimum fiyat artışı gerçekleştirerek en uygun rakamlarda kaplama işlemi gerçekleştirir. Multilayer epoksi kaplamada oldukça başarılı bir yöntemdir ve malzeme fiyatları bu kategoride belirleyici özelliklere sahiptir.

Multilayer Epoksi Kaplama Ve İzolasyon Özelliği

Su sızıntılarının olduğu yerlerde etkili sıvı izolasyonu gerçekleştiren multilayer epoksi kaplama, su izolasyonunda oldukça başarılıdır. Ayrıca ısı izole özelliği sayesinde ısınma giderlerinin düşürülmesinde de etkilidir. Zeminden gelen soğuk havayı tuttuğu için mekanın hızlı bir şekilde ısınmasını sağlar.

Tavan, bodrum ve teras gibi yerlerde de multilayer epoksi zemin kaplama suyun geçişini önler ve bu şekilde etkili izolasyon işlemi gerçekleştirir.

10.07.2023
513
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Çiğdem Akkaya
Çiğdem Akkaya
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
Hemen Ara
Yol Tarifi