Poliüretan SelfLeveling Kaplama

Poliüretan SelfLeveling Kaplama

Poliüretan Self Leveling Kaplama Hizmeti

Zemin kaplama işlemlerinde zemin bütün ağırlığı alır ve bu nedenle sağlam bir şekilde tasarlanması gerekir. Poliüretan self leveling, tonajlı araçların geçtiği ve trafiğin kalabalık olduğu yerlerde güvenle kullanılır. Otoparklarda genellikle dayanıklı ve yüke karşı dayanıklı poliüretan zemin kaplama tercih edilir.

Uygulamanın en önemli özelliği, uygulanan zemin yapısıdır. Yani uygulama öncesi zeminin incelenmesi ve uygulama için yeterli olup olmadığı test edilmelidir. Uygulamanın başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için ilk aşamada zemin etüt işleminin uzman ekip tarafından yapılması gerekir.

Ürünün kolay uygulanabilir özelliğinin yanı sıra uzun ömürlü olması da en önemli etkenlerden biridir. Sıvı geçirmez olması ve buna bağlı olarak nem izolasyonunun gerektirdiği yerlerde kullanılması, ürünün kalitesini bir kat daha artırmaktadır. Poliüretan self leveling, kolay uygulanabilir olması nedeniyle amatör uygulamalarda da tercih edilir.

Poliüretan Self Leveling Estetik Özellikler

Parlak ve tek parça düz görünüm, iç dekor çalışmalarında ürünün öne çıkmasında etkilidir. Ürünün kendi renk yapısı estetik olmakla birlikte ürün boyanabilir özelliğe sahiptir. Rulo ile sorunsuz bir şekilde zemine uygulanabilir ve bu uygulama işlemi de kolaylıkla yapılabilir. Zeminden gelen soğuk havayı tutması nedeniyle özellikle hastanelerde tercih edilen özel zemin kaplama yöntemidir.

Uzun ömürlü olmakla birlikte zemin yapısı nedeniyle meydana gelen kırılmalarda tekrar tamir edilebilir. Temizlenebilir, yıkanabilir ve her hangi bir çürüme meydana gelmez. Genel anlamda geniş kullanım özelliğine sahip olan poliüretan self leveling, zemin kaplama kategorisinde birinci sınıf bir üründür.

Zemin ve duvarlar iç dekorda önemlidir ve uyumlu olmalıdır. Renk özelliği kadar desen özelliği de dekorun uyumlu olmasında önemlidir. Dekoratif bir iç dekor çalışması için poliüretan self leveling güvenli çözüm üretir.

Poliüretan Self Leveling Sıvı İzolasyonu

Uygulama birçok alanda kullanılmaktadır ve özellikle sıvı geçişine izin vermediği için bodrum ve teraslarda tercih edilmektedir. Çatılarda da sıvı geçişine izin vermemesi nedeniyle tercih edilen bir üründür. İmalathane, fabrika, atölye ve sanayide tercih edilen poliüretan self leveling birçok alanda kullanılmaktadır. Ağır makineler, vinçler, kamyonlar ve benzeri ağır vasıtalar tonajlı araçlardır. Zemin yapısının sağlam olması ve ağırlığı kaldırması gerekir. Poliüretanlı zemin kaplama uygulamaları, ağır olan yük araçlarının yükünü kolay bir şekilde kaldırabilir. Kırılma ve benzeri olumsuzluklar meydana gelmez.  

Ürün dört mevsim sorunsuz kullanılabilir ve hava değişikliğinin meydana getirdiği korozyona karşı dayanıklıdır. Isı değişimine karşı dayanıklı olan poliüretan self leveling, aynı zamanda tamir edilebilir özelliklere sahip pratik bir uygulamadır. Uygulamanın sağladığı avantajlar nedeniyle yapı dünyasında tercih sıralamasında ilk sıralarda yer alır.

Uygulama ince bir tabaka şeklinde uygulanır. Zemindeki girinti ve çıkıntıların tam anlamı ile kapanmasının ardından ustalar tesviye yapar ve düz bir zemin oluşturur. Daha sonra ince bir kat daha atılır ve kaplama işlemi sona erer. En üst kısımda en düz katman yer alır.

Yağmur ve kar suları zamanla çatıdan akabilir. Bodrum katta bulunan su tesisatları sızdırabilir ve bu durumda temele su gidebilir. Çatı ve bodrumda sıvı izolasyonunda başarılı sonuç veren poliüretan self leveling, estetik özelliği ile maksimum kaliteli izolasyon imkanı sunar. Ekibimiz yaptığı inceleme işlemi sonrasında özel izolasyon işlemi için program oluşturur ve kısa sürede poliüretan uygulama işlemi gerçekleştirir.

Uygulama işleminde ustalar programa sadık kalarak hareket eder. Öncelikle zemin incelemesi yapılır ve zeminin sertlik derecesi ölçülür. Daha sonra zemindeki kırıklar, çukurlar, çatlaklar ve dökülmeler incelenir. Zeminin sertleşmesi için özel tesviye işlemi yapılır ve tesviye sonrasında poliüretan uygulanır. Zeminin kırılgan veya gevşek olması poliüretanın kırılmasına neden olur. Altta kalan zeminin düz ve sert olması gerekir.

 

Poliüretan Self Leveling Masrafı Ne Kadar?

Müşterilerin en çok merak ettiği konulardan biri de fiyat konusudur. Masrafın ne kadar olacağı ve maliyetin hangi kategorilerde değerlendirildiği gibi konular merak edilen konulardır. Poliüretan self leveling fiyatlandırma işleminde ilk aşamada uygulama alanının genişliği ele alınır. Uygulama alanının genişliği ile metrekare birim fiyatı çarpılır ve müşterinin ödeyeceği miktar belirlenir. Nakliyede, malzemede ve işçilikte ek hizmet söz konusu olursa bu durumda fiyat yeniden şekillenir.

Uygulama alanının uzaklığı, zeminin kötü olması ve işçiliğin fazla olması gibi durumlarda fiyat normal şartlarda artar. Piyasadaki fiyat artışları da göz önüne alınır ve fiyat listesi güncellenir. Ekibimiz işçilik, malzeme ve diğer kategorilerde meydana gelen fiyat artışlarını göz önüne alarak özel fiyat seçeneği sunar.

Poliüretan Self Leveling Ve Sunduğu Avantajlar

Uygulamanın birden fazla avantajı vardır ve bu avantajlar diğer kaplama tekniklerine nazaran daha kaliteli olmasında etkilidir. İşçilik diğer betonarme zemin ve ahşap zemin çalışmalarına karşın daha ekonomiktir ve daha kolaydır. Birçok yönden avantajlı olan poliüretan self leveling, epoksi boya ile boyanabilir. Yüzey rengi istenilen renge boyanabilir ve bu şekilde özel iç dekor çalışması yapılabilir. Dekorasyoncuların tercihi olan ürün zararlı mikroorganizmaları bünyesinde barındırmaz.

Ürünün diğer bir avantajı ise havaya her hangi bir zararlı madde karıştırmamasıdır. Toz, tüy veya zararlı gaz gibi zararlı etkenlerden tamamen uzaktır. Bu özelliği nedeniyle hastane ve benzeri sağlık kurumlarında tercih edilen zemin kaplama seçeneğidir. Her hangi bir kimyasal madde ile birlikte problem oluşturmaz.

 

 

09.07.2023
654
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Çiğdem Akkaya
Çiğdem Akkaya
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
Hemen Ara
Yol Tarifi