Fabrika Zemin Kaplama

Fabrika Zemin Kaplama

Fabrika Zemin Kaplama

Fabrikalar, üretim kategorisinde en büyük işletmelerden biridir ve ülke ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlamaktadır. Bu devasa üretim kompleksi için özel zemin kaplama işlemi, tesisin kullanım kalitesini doğrudan ilgilendirir. Fabrika zemin kaplama yöntemlerimiz sayesinde fabrikanın zemini daha kullanışlı hale gelir. Fabrikalarda ağır vasıtaların yanı sıra ağır makineler bulunur. Bu ağır vasıtalar ve makineler zemine büyük bir baskı yapar. Bu nedenle zemin kaplamanın sağlam ve dayanıklı olması gerekir.

Temiz ve güvenli bir zemin yapısı için uygulanan yöntemimiz, yağlanma veya kayma gibi olumsuz etkilere karşı maksimum korumalı özelliklere sahiptir. Zeminin dayanıklı özellikleri ve ağırlık kaldırma kapasitesi, ürünün kullanımında etkili rol oynar.

Zeminde en önemli konular kayganlık sorunu, kırılma sorunları, estetik özellikler, nem ve ısı izolasyon özellikleridir. Epoksi zemin kaplama yöntemimiz sayesinde zemin hem sağlam bir görünüme sahip olmaktadır hem de ısı izolasyon özelliği bakımından daha kaliteli bir görünüme kavuşmaktadır.

Zemine her hangi bir zarar geldiği zaman tamiri mümkündür. Bazı durumlarda alt kısımdaki zeminin kayması veya ıslanması durumunda kırılma oluşabilir. Bu durumda firmamızın deneyimli elamanları kısa sürede tamir ederek zemini eski haline getirir.

 

Fabrika Zemin Kaplama Ve Özellikleri

Profesyonel bir zemin kaplamanın özelliklerini dikkatli bir şekilde değerlendirdiğimiz zaman en iyi seçimin fabrika zemin kaplama olduğunu anlarız. Zeminde ısı ve nem yalıtımı en önemli iki konudur. Isınma giderlerinin azaltılması kategorisinde ısı yalıtımlı çalışmalar yapı dünyasının tercihidir. Epoksinin özel formülü sayesinde ısı geçişi engellenir ve maksimum ısı koruma işlemi sağlanır. Bu sayede işletmeci ısınmak için daha az fatura öder.

Zemin kaplamada diğer önemli bir konu ise ses yalıtımıdır ve gürültü kirliliğinin önlenmesidir. Yukarı katta yürüyen bir kişinin ayak sesleri veya yere düşen cisimlerin sesleri alt kata ulaştığında gürültü kirliliği oluşur. Fabrika zemin kaplama uygulaması ısının yanı sıra gürültüyü maksimum seviyede önlenmektedir. Sağlıklı çalışma ortamının oluşması için ses düzeyinin sağlıklı olması gerekir. Duyma bozukluğu yapan yankılanma ve benzeri sorunlar epoksi uygulaması sayesinde ortadan kalkar.

Su ve nem konusu da yapı dünyasında her zaman için sorun teşkil eden konulardan biridir. Diğer zemin kaplama yöntemlerine nazaran epoksi zemin kaplama yöntemi maksimum nem izolasyon özelliği ile dikkat çeker. Temele veya alt kata sızan suyun gitmesini önlemek ve maksimum ısı izolasyonu sağlamak için fabrika zemin kaplama işlemi tercih edilebilir.

Fabrika Zemin Kaplama Aşınma/Darbe Direnci

Zemin üzerine binen yükün azalması ve sürtünmenin meydana getirdiği etkinin azaltılması özel fabrika zemin kaplama ile mümkündür. Epoksinin özel formülündeki sert ve dayanıklı özellik, fabrikanın ağır araç ve eşyalarının oluşturduğu aşınmayı minimum seviyeye düşürür. Uygulama sonrasında fabrika alanında tonlarca ağırlığındaki araçlar rahatlıkla hareket edebilir ve kullanılabilir.

Sürtünme ve ağırlığın yanı sıra basınca karşı da oldukça dayanıklıdır. Kimyasal tepkimeler, asitler ve benzeri kimyasal çözücü maddeler, zeminin genel yapısını olumsuz yönde etkilemez. Sert ve dayanıklı yapısı sayesinde epoksi zemin kaplama uygulamamız bütün fabrikalarda güvenle kullanılabilir.

Zemin uygulamalarında en önemli konulardan biri de kayma konusudur. Mat yüzeysel yapıya sahip olan fabrika zemin kaplama, kaymayan yapısıyla güvenli bir şekilde kullanılabilir. Sağlıklı ve kullanışlı özellikleriyle dikkat çeken epoksi zemin kaplama yöntemleri, her mekan için sağlık demektir.

Fabrika Zemin Kaplama Ve Hijyenik Özellikler

Hijyenik özelliklere sahip olan fabrika zemin kaplama çalışmamız, temizlenebilir özelliğe sahip bir materyaldir. Tuz ruhu, kireç sökücü, kostik ve benzeri kimyasal maddelerden etkilenmez. Bu nedenle temizliği oldukça kolaydır. Bütün temizlik kimyasalları güvenle kullanılabilir.

Yüzeyinin mat ve düz olması nedeniyle kir tutmaz ve kolay silinir. Estetik ve kullanışlı özelliği ile bütün fabrika zemin kaplama işlemlerinde güvenli bir şekilde kullanılabilir.

Fabrika Zemin Kaplama İşlemi

Kaplama işlemlerinde her zaman için keşif hizmeti önemlidir ve keşif hizmeti esnasında ustalar zeminin genel yapısını analiz ederek özel uygulama programı oluşturur. Bu işlemde zeminin sertliği ve zeminde bulunan çatlaklar incelenir. Tesviye gerekiyorsa ilk aşamada tesviye yapılır ve fabrika zemin kaplama işlemine uygun hale getirilir.

Zeminin kaplama işlemine uygun hale getirilmesi sonrasında uygulama daha başarılı sonuç verebilir. Bu nedenle kaplama işleminin doğru ve etkili yöntemlerle yapılması gerekir.

Zeminde oluşan çatlaklar doldurulduktan ve zemin düz bir hale getirildikten sonra şap atılır. Ahşap, metal, beton gibi düz ve kırılgan olmayan zeminlere epoksi uygulanabilir. Zeminde meydana gelen kırılmalar, çatlaklar ve benzeri deformasyonlar, uygulamanın kalitesini doğrudan etkiler.

Zeminin düzleştirilmesi ve ardından zemindeki kırıkların tamir edilmesi sonrasında kaplama işlemi gerçekleştirilir.

Fabrika Zemin Kaplama Ve Estetik Çözümler

Zemin kaplama işlemi sonrasında renklendirme işlemine geçilir ve bu işlem esnasında renk tercihi yapılabilir. Fabrikanın genel yapısına uygun şekilde özel renk tercihinin yapılması estetik açıdan önemlidir. Fabrika zemin kaplama uygulaması sonrası yer işaretleri ve benzeri renklendirme işlemleri güvenli bir şekilde uygulanabilir.

Fabrikalarda yön işaretleri önemlidir ve üretimde kolaylık sağlar. Epoksi maddesi sürtünme ve basınca karşı dayanıklıdır ve bu sebeple yön işaretlerinde kullanılır. Yön işaretlerinde renk tercihi yapılabilir ve zeminin rengine göre renk belirlenebilir. Silinebilir ve yıkanabilir yüzey yapısı her zaman temiz tutulabilir. Yüzeyin düz olması nedeniyle paspas ile kolaylıkla temizlenen bir zemin çalışmasıdır.

10.07.2023
767
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Çiğdem Akkaya
Çiğdem Akkaya
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
Hemen Ara
Yol Tarifi